Acer Nitro 7 AN715-51 (2019) İncelemesi

Expert Reviews laboratuarları, son zamanlarda aşırı güçlü üst düzey oyun makinelerinin hızlı bir şekilde artmasıyla dövüldü , bu yüzden ellerimi bir değişiklik için uygun fiyatlı güzel bir dizüstü bilgisayara almak bir rahatlama oldu. Acer Nitro 7 (2019), PC oyunlarında yeniyseniz veya bir bütçeyle alışveriş yapıyorsanız tam olarak alabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar türüdür. Ve  geçen yıl ultra ucuz, Ryzen destekli Acer Nitro 5’i ciddi bir şekilde eleştirmeme rağmen , yeni Nitro 7, Nitro serisiyle ilgili fikrimi mutlu bir şekilde değiştirdi.  

SONRAKİ OKUYUN: Kulaklık incelemelerimiz

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Bilmeniz gerekenler

Acer, Nitro 7 AN715-51 ile ne yüksek ne de düşük hedefliyor. Aksine, ortalama bir gelirle ortalama bir oyuncuya ortadan ateş ediyor. Benim gibi biri, temelde. 15,6 inç dokunmatik olmayan IPS ekranı, orta sınıf oyun dizüstü bilgisayarları için temel beklentisi haline gelen FHD, 1.920 x 1.080 çözünürlük ve 144Hz yenileme hızına sahiptir. 

Burada da şasiye sıkışmış çok fazla güç var. Acer, bu Nitro 7’yi 2019 için 4.5GHz’e kadar hızlara sahip tamamen yeni bir işlemci olan 9. nesil Intel Core i7-9750H CPU ile donattı. Bu, 8GB DDR4 SDRAM, 32GB’a kadar genişletilebilir ve Nvidia GeForce GTX 1660Ti GPU (6GB GDDR6) ile güçlendirilmiştir. O zaman oldukça güçlü bir kurulum. Bir seferde bir düzine iyi boyutlu oyun tutması gereken 512 GB SSD ile depolama alanı da yok.       

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Fiyat ve rekabet

Daha önce gözden geçirdiğim oyun dizüstü bilgisayarlarının fiyatlarına dayanarak, bunun gibi bir spesifikasyonun 1.500 £ civarında veya belki biraz altında olması beklenir. Acer, açıkça cömert hissediyor: Bu Nitro 7 modelinin Currys PC World’de 1.200 £ maliyeti . ABD’de başka özellikler de var, ancak yukarıda açıklanan yapılandırma, İngiltere’de satın alabileceğiniz tek gibi görünüyor. AN715-51, fiyat ve performans arasında güzel bir denge kurar, bu yüzden yine de gitmek için en iyi modeldir.

Daha önce Acer Nitro 5’ten 2018’den bahsetmiştim. Herhangi bir şekilde tavsiye etmememe rağmen, gerçek bir giriş seviyesi oyun dizüstü bilgisayarı için giderseniz yapmanız gereken fedakarlıkların bir örneği olarak hizmet ediyor. At Amazon TL 750 , bir AMD Ryzen 5 CPU paketleri, 8 GB RAM ve AMD Radeon RX 560X grafik ve hiçbir şey iyi bir oyun performansı yaklaşan sunmak başarısız oldu. 

Nitro 7’nin 1.200 £ fiyat fiyatından biraz daha fazla harcamaya hazırsanız, mükemmel HP Omen 15 (2018) ‘i alabilirsiniz . 1.600 £ Omen, iki dizüstü bilgisayarın ve bir GTX 1070 GPU’nun daha güzel bir yapısına sahip olsa da, eski i7-8750H CPU, Nitro 7’de çok fazla olmadığı anlamına geliyor. Aslında, performans söz konusu olduğunda ikisi boyun ve boyun.

2.000 sterlinlik duvarı ihlal etmeye istekli olmadığınız sürece, şu anda önerebileceğim başka bir şey yok. Bunu söyledikten sonra, Acer Predator Helios 300  ve Lenovo Legion Y740’ın orta sınıf 2019 inceleme modellerine sahibim  . Her iki dizüstü bilgisayar da Nitro 7’ye sert bir rekabet sağlayabilecek gibi görünüyor.

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Tasarım

Nitro 7, Nitro 5 gibi korkunç bir görünüme sahip, ancak daha yakından incelendiğinde kesinlikle daha ince bir kumaştan kesiliyor. Nitro 5’in yapışkan plastikle yukarıdan aşağıya kaplandığı yerlerde, Nitro 7 en azından kapak, taban ve klavyede metal kapaklar kullanır. Bununla birlikte, içindeki şasi hala plastikken, kırmızı ve siyah renk şeması hemen hemen aynı. HP Omen 15’in tasarımından daha abartılı ama yüzünüzde de değil ve ROG ve Alienware dizüstü bilgisayarlarda bulunan türden parlayan logolar veya zonklayan RGB ışık çubukları yok. 

Oyun dizüstü bilgisayarları gittikçe, çok tıknaz değil, güç tuğlası olmadan 2,5 kg ağırlığında, çantanızda kesinlikle fark edeceksiniz. İncelediğim Nitro 5 ile aynı 15.6 ekran boyutuna sahip olmasına rağmen, Nitro 7, 363 x 260 x 23mm (WHD) ölçülerinde biraz daha ince bir profile sahiptir. Yine de daha ince olabilir; ekranın çene ve alın çerçeveleri oldukça kalın, ikincisi Nitro 7’nin 30 fps’de 720p video kaydeden 1MP web kamerasını barındırıyor. Dizüstü bilgisayarın kapağının arkası metal kaplı olsa bile, hala bir dokunuş çürük. Nitro 5 kadar titremez, ancak orta menzilli bir makine olarak, gerçekten daha sağlam bir yapıya sahip olmalıdır.     

Oyun dizüstü bilgisayar bağlantı noktaları arka tarafta olduğunda her zaman güzeldir; masa karmaşasını uzak tutmaya yardımcı olur. Ne yazık ki, burada olmadı. Sol kenarda iki USB-Type As, bir USB Type-C 3.1, bir HDMI çıkışı, bir RJ45 Ethernet jakı ve bir Kensington kilidi bulunur. 

Sağ kenar 3,5 mm ses jakı, başka bir USB Type-A bağlantı noktası ve özel güç jakı içerir. Harici ekran bağlantıları ve standart çevre birimleri için yeterli yeriniz var. Thunderbolt bağlantısının olmaması utanç verici ve bir SD kart yuvasına sahip olmak da yararlı olurdu – biri için çok fazla alan var. Stereo hoparlörlere gelince, son derece ortalama ve gerçekten iyi bir kulaklık almak isteyeceksiniz.

SONRAKİ OKU: Oyun oynamak için en iyi kulaklıklar

Arka kenar, geometrik şekillere ayrılmış kırmızı ve siyah egzoz ızgaraları tarafından işgal edilmiştir. Benzer bir tarz Acer Predator Helios 500  ve Helios 900  dizüstü bilgisayarlarda da kullanılmaktadır. Hayranların kendileri ne olacak? Peki, onlar tam eğimde döne döne zaman biraz gürültülü olsun, ama o kadar yüksek değil oyun sesh dikkatinizi dağıtacak. Acer’ın yerleşik NitroSense yazılımını kullanarak fan hızıyla da uğraşabilirsiniz, ancak Nitro 7’nin maksimum fan hızını garanti edecek kadar ısındığını asla görmedim. Bazen otomatik en iyi sonucu verir. 

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Klavye ve dokunmatik yüzey

İşte yapı kalitesinin eksik olduğu başka bir alan. Nitro 5’in klavyesini süngerimsi, ucuz hissi veren tuşlar için kullandım ve Nitro 7’lere karşı çok cömert hissetmiyorum. Nitro 5 üzerinde bir gelişme olsa da, Nitro 7 yazmak yazdığım zevkli değil. Anahtar hareketi ve sertliği iyidir, ancak anahtarların kendileri özellikle yapışkan plastikten yapılmıştır. 

Bu tam boyutlu chiclet tarzı klavyenin düzeni oldukça standarttır: bir sayısal tuş takımı, NitroSense tuşu ve oklarda aydınlatma ve ses kontrolü kısayolları içerir. WASD ve ok tuşları da koyu kırmızı renkte vurgulanır ve göze çarpmasına yardımcı olur.

Arka aydınlatma, özelleştirme seçenekleri olmadan iki beyaz ışık seviyesinden oluşur. Klavyeyi aşağı itmek, plakanın oldukça derin bir şekilde bastırılmasına neden olur, bu da ucuz yapının bir başka belirtisidir. En azından tramplen dokunmatik yüzeyi, yüzeyi düzgün olmasa bile iyi çalışır.  

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Ekran

Nitro 7’nin 15,6 inç FHD (1,920 x 1,080) IPS paneli 144Hz yenileme hızına sahiptir ve ekran kare hızlarını düzenlemek ve yırtılmayı önlemek için Nvidia’nın G-Sync teknolojisini içerir. Dahası, Acer, oyun makinelerinde sıkça aldığınız yansıtıcı parlaklığı tercih ettiğim mat bir kaplama kullandı.

Ancak görüntü kalitesi karışık. Bir pozitif, 344cd / m2’lik maksimum parlaklıktır. Fotoğrafların gösterdiği gibi, sert aydınlatma doğrudan bir odaya oyun oynasanız bile bu yeterince parlak. Bununla birlikte, kontrast oranı daha iyi olmalıdır. 940: 1’de Acer Nitro 5’in 1159: 1’den oldukça düşük. 

Artı tarafta, renk üretimi iyi. Panelin sRGB gamı ​​kapsamını% 89.5 olarak ölçtüm ve% 95’lik sRGB hacmi, o renk alanıyla sağlam bir geçişi gösteriyor. Daha koyu renkler, özellikle griler, morlar ve kırmızılar olmak üzere hafifçe kapalı olma eğilimindedir, ancak ortalama 1.86 Delta E skoru genel olarak yüksek bir doğruluk seviyesi göstermektedir. Yaratıcı profesyoneller için yeterince iyi değil, ancak oyuncuların en iyisi hariç herkes için uygun.

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Performans ve pil ömrü

Yani, ekran uygulanabilir, ancak iyi bir oyun performansı olmadan, bu çok az ilgi çekiyor. Nitro 5’in aksine, Nitro 7’nin kesinlikle sunduğunu söylemekten memnuniyet duyuyorum.

İ7-9750H ve 8 GB RAM kurulumu, Expert Reviews Bench stres testi ile 156 hızda fırtına yapmasına yardımcı oldu. onların arasında. 

Oyun söz konusu olduğunda, Nitro 7’nin performansı HP Omen 15’in performansından neredeyse ayırt edilemez. ekran sürümünde.

Daha zorlu ‘gerçek dünya’ Metrosu: Yüksek ayarlarda Son Işık karşılaştırmasında Nitro 7, panelinin maksimum 144’ünün sadece 14 kare altında 130.33fps ortalama kare hızına ulaştı. Bunun gibi daha eski Triple-A oyunları Nitro 7’de mutlak bir rüya gibi oynuyor ve onları çalıştırırken ısınmıyor.

Yeni başlıklar ne olacak? IOI’nin Hitman 2 (2018)  en acımasız oyun kriterlerinden birine sahip ve Mumbai kriterlerini maksimuma yakın ayarlarda çalıştırdığımda Nitro 7 30.1fps ortalamasını korudu. Birkaç çentikten süper örneklemeyi azaltarak, bu sayıyı 73.3 fps’ye kadar çıkardım. 

Nitro 7’nin depolama performansı sonuçlarına baktığımda, yine HP Omen 15’e geri dönüyorum. İkincisi 1 TB HDD ve 256 GB SSD ile geldi, Nitro 7 ise yalnız 512 GB SSD ile yapıyor. ASSSD testinde, bu sürücü sırasıyla 1.579.6MB / s ve 1.367MB ​​/ s sıralı okuma ve yazma hızlarını kaydetti. Bunlar etkileyici sonuçlar ve temelde HP Omen 15 ile aynı. Büyük dosyaları kaydedecek ve oyunları kısa sürede başlatacak.    

Nitro 7’nizi yola çıkarmayı mı planlıyorsunuz? Yakında bir priz olmadan uzun süre dayanamazsınız. Batarya yıkım testimizde, Nitro 7’nin 58.7Wh bataryası sadece 3 saat 20 dakika boyunca hayatta kaldı; HP Omen 15 ile tam olarak aynı anda, yeterince komik. Oyun oynuyorsanız, pil ömrünün bir saatin altına düşmesini bekleyebilirsiniz.  

Acer Nitro 7 (2019) incelemesi: Karar

Acer Nitro 7 AN715-51 (2019), fiyatı için olağanüstü performansa sahip uygun fiyatlı bir makinedir ve ilk oyun dizüstü bilgisayarınız için pazardaysanız ve neye benzediğini gerçekten umursamıyorsanız, bu bir ses seçimi. İçindeki donanım için, yadsınamaz derecede iyi bir anlaşma ve en yeni ve en büyük PC oyunlarını aşırı ısınma olmadan yüksek kare hızlarında çalıştıracak.   

Daha premium bir yapı arayanlar başka bir yere bakmak isteyebilir, ancak tamamen metal bir yapıya sahip bir oyun dizüstü bilgisayarının lüksü için muhtemelen 2.000 £ harcamanız gerekecektir. Eğer peşindeysen , en son Razer Blade 15’i tavsiye ederim .     

Acer Nitro 7 AN715-51 (2019) teknik özellikleri
İşlemciHexa çekirdekli
9.Nesil Intel Core i7-9750H, 2.6GHz-4.5GHz.
2Ç 2019’u piyasaya sürdü
Veri deposu8 GB DDR4 SDRAM
Ek bellek yuvaları1
Maks. hafıza32 GB DDR4 SDRAM
Grafik adaptörüNvidia GeForce GTX 1660Ti
Grafik belleği6 GB GDDR6
Depolama512GB
Ekran boyutu15.6in
Ekran çözünürlüğü1.920 x 1.080
Piksel yoğunluğu141.2ppi
Ekran tipiLCD IPS, LED arka ışık, 144Hz
Dokunmatik ekranHayır
İşaret aygıtlarıDokunmatik
Optik sürücüHayır
Hafıza kardı bölümüHayır
3,5 mm ses jakıEvet
Grafik çıkışlarıHDMI, USB Tip-C 3.1
Diğer portlarUSB Tip-A 2.0 x 1, USB Tip-A
3.1 x 2, DC-IN güç bağlantı noktası,
RJ-45 Ethernet, Kensington kilidi
Web kamerası1MP, 1.280 x 720, 30 kare / saniye
HoparlörlerStereo hoparlörler
Kablosuz internetWi-Fi 6 200 AX200
IEEE 802.11a / b / g / n / ac
BluetoothBluetooth 5.0
NFCHayır
Boyutlar (WDH)363 x 260 x 23 mm (WDH)
Ağırlık2.5kg
Pil boyutu58.7Wh
İşletim sistemiWindows 10 Home 64 bit
İşletim sistemi geri yükleme seçeneğiWindows kurtarma sürücüsü

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir