Apple, iOS 14 İçin Yeni Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor

Apple, iOS 14‘teki çalışmalarının bir parçası olarak yeni bir uygulama geliştiriyor. Gobi kodlu yeni uygulama, kullanıcıların telefonda artırılmış bir gerçeklik deneyimi kullanarak çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacak. AR deneyimi ayrıca Apple’ın yakında çıkacak olan AR kulaklık projesinin bir parçası olacak.

ios 14 ile ilgili görsel sonucu

Apple, Apple Stores ve Starbucks ile entegrasyonları test ediyor gibi görünüyor. Örneğin, kullanıcılar telefonlarını bir Apple Store’da tutabilir ve sergilenen ürünlerle ilgili bilgileri görüntüleyebilir, fiyat alabilir ve özellikleri karşılaştırabilir.

ios 14 ile ilgili görsel sonucu

İPhone veya iPad, bölgedeki QR kodu gibi etiketlere dayanarak artırılmış gerçeklik deneyiminin başlayacağını biliyordu. İBeacons veya Apple’ın AirTag’lerinin tetikleyici olarak da hareket etmesi mümkündür.

Üçüncü taraf şirketlerin kendi etiket tanımlayıcılarını sunmaları için bir tür SDK veya API entegrasyonu olacak ve bu da bu şirket için özel varlıklar ve manzaralar yükleyecektir. Bu, indirilen App Store uygulamalarında yerleşik uzantılara dayanır. Apple şu anda Starbucks ile bu özelliği deniyor gibi görünüyor.

ios 14 ile ilgili görsel sonucu

API’nın herkes için ücretsiz olup olmayacağı veya Apple’ın, belirli ortakları kilitlemek için CarPlay API’sini nasıl ele aldıklarına benzer şekilde bir tür yetkilendirme sistemi kullanıp kullanmayacağı açık değildir.

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
8
Kategori:
Mobil

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir