Evden Çalışmayı Destekleyen 5 Teknoloji

COVID-19’un son yayılımı, çalışanlarından evden çalışmalarını istemek için gittikçe daha fazla işletmeye ilham veriyor . Ama çalışanlarını buna hazırladılar mı? Modern ofisler, işi mümkün kılan teknoloji ve altyapı ile doludur, ancak çoğu evin bu desteğin bir kısmı yoktur.

Evde verimlilik seviyelerini korumayı umuyorsanız, kullandığınız teknolojileri güçlendirmeniz gerekir. İş arkadaşlarının veya diğer şirketlerin gerisinde kalmak performansınızı ciddi şekilde engelleyebilir.

Evden çalışmaya alışkın olmayanlar için, nereden başlayacağınızı bilmek kolay olmayabilir. Uzaktan çalışanların işlerinin üstünde kalmayı düşünmeleri gereken beş teknoloji:

1. Uyarlanabilir WiFi

Araba, bisiklet veya toplu taşıma normalde işe gidip gelmenizi yönetebilirken, Wi-Fi dijital iş yerinize verimli ve güvenilir bir şekilde gidip gelmenizi sağlar. İş arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak için, ihtiyaçlarınıza dinamik olarak cevap veren bir internet servisine ihtiyacınız vardır. Adaptif WiFi’ye girin.

Dünün ağ Wi-Fi’sinden farklı olarak , Adaptive WiFi, evinizin ve cihazlarınızın en çok Wi-Fi’yi nerede ve ne zaman kullandığını grafik olarak göstermek için yapay zeka kullanır. Daha sonra uygun bant genişliğini buna göre tahsis eder. Bağlantılı eviniz için hava trafik kontrolü olarak düşünün. Bu sistem, sadece evinizdeki her şeyin ihtiyaç duyduğu Wi-Fi’yi değil, aynı zamanda yoğun olarak kullanılan cihazların en güçlü ve güvenli hizmeti almasını garanti eder. Uyarlanabilir Wi-Fi sağlayıcısı Plume , yalnızca gereksinimlerinize dinamik olarak yanıt vermekle kalmayan, aynı zamanda kullanım sırasında koruma sağlamak için çevrimiçi güvenlik sağlayan ürünler de sunar.

2. Görüntülü Arama Hizmetleri

Ülke genelinde uzaktan çalışmaya bu hızlı geçiş, “Zoom patlaması” olarak da adlandırılabilir. Dünyanın en popüler görüntülü sohbet platformlarından biri olan Zoom, işçilerin eve gitmesiyle büyük kazançlar elde etmeye hazırlanıyor .

Yüz yüze toplantılar birçok işletmenin belkemiğidir; bunları tamamen kaldırmak bir seçenek değildir. Zoom, Skype ve Google Hangouts gibi platformlar, mesafelerdeki iş arkadaşlarınızla veya müşterilerinizle iletişimde kalmanızı kolaylaştırır. Görüntülü sohbetler yüz yüze toplantılarla aynı fikirde olmasa da, bu gibi zamanlarda etkili bir yedek sağlarlar.

3. Anında İletişim Araçları

Görüntülü sohbetler ne kadar yararlı olursa olsun, her sorun yüz yüze çözüm gerektirmez. Evden çalışarak, iş arkadaşlarınızla metinsel olarak iletişim kurmanız gerekir. E-posta gitmek için olsa da, gelen kutunuzu sürekli yenilemek ve mesajlarınızı biçimlendirmek sıkıcı bir zaman kaybı olabilir.  Ortalama iş gününün yüzde yirmi sekizi yalnızca e-posta için harcanmaktadır.

Slack, Telegram ve Quip gibi anlık sohbet araçları, web üzerinden ofis içi iletişim kolaylığını simüle etmenizi sağlar. Özel olarak veya gruplar halinde iletişim kurarak, mesajınızı görmesi gereken herkesin bunu anında yapmasını sağlayabilirsiniz.

4. Proje Yönetim Platformları

Çoğu işletme bir tür proje yönetim platformu kullanır. Bununla birlikte, işçiler eve giderken bunlar yeni önem seviyelerine sahiptir. Şahsen düzenli olarak check-in yapma yeteneği olmadan, farklı planların ve ürünlerin üstünde kalmak hızlı bir şekilde hantal olabilir. Bu zorlukların üstesinden gelmekle birlikte, şirketinizi tek bir platformda birleştirmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Asana, Trello veya tamamen başka bir şey kullanıyor olun, üzerinde çalıştığınız her şeyin seçtiğiniz platformda açıkça ayrıldığından emin olun. Proje yönetimi yazılımı Ekip çalışması, çalışmalarınız için erken bir proje yönetim planı hazırlamanızı önerir ; işlerin daha sonra hattan sapmamasını sağlamak çok önemlidir. Projelerinizin nasıl gerçekleştiği konusunda düzenli olarak güncellemeler sağlayın ve çalışma arkadaşlarınızı da aynı şeyi yapmaya teşvik edin – bu, gereksiz toplantıların azaltılmasına yardımcı olabilir .

5. Dijital Asistanlar

Dijital asistan ürünleri pazarı her yıl yüzde 50’den fazla büyüyor , bu yüzden evinizde zaten bir tane var. İster Amazon Echo, ister Google Asistanı, isterse Siri uyumlu bir Apple ürünü olsun, çoğu çalışan zaten dijital asistanlara aşinadır. Ancak şu anda çok az kişi onları işteki tüm potansiyelleri için kullanıyor.

Dijital asistanlar arama yapabilir, e-posta gönderebilir, not alabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Ofiste kullanmak normalde rahatsız edici olabilirken, evde kullanmak, yemek pişirirken, temizlerken veya diğer önemli ev işlerini yaparken çalışmaya devam etmenizi sağlayabilir. Bazı dijital asistanlar, genellikle ihtiyaç duydukları zor koordinasyon olmadan konferans görüşmeleri yapmanıza da olanak sağlayabilir.

Evden çalışmak gittikçe daha fazla işçi için gerekli bir gerçeklik haline geldiğinden, bazıları yeni çevreye uyum sağlamakta zorlanabilir. Geçiş kolay olmaktan uzak olsa da, teknolojiyi kendi avantajınıza kullanmak biraz daha pürüzsüz hale gelebilir.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
4
Kategori:
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir