FaceBook Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Facebook nihayet masaüstü kullanıcılarının karanlık moda girmesine izin veriyor. Facebook  “bugünden itibaren Facebook’taki insanların çoğunun yeni masaüstü tasarımına erişebileceklerini” söyledi. Bu, Ayarlar açılır menüsünden açılıp kapatılabilen karanlık modu içerir.

Bu uzun zamandır çalışmalarda. Facebook , geçen bahar F8 geliştiricileri konferansında ilk önce daha temiz ve daha hızlı bir masaüstü arayüzü vaat etti. Sınırlı sayıda kullanıcı yenilenen tasarımı Ocak ayında test etmeye başladı .

Facebook’un masaüstü sürümünü kullanıyorsanız, sayfanın üst kısmında “Yeni Facebook” u denemek isteyip istemediğinizi soran bir banner göreceksiniz. Şimdilik, seçerseniz yine “Klasik Facebook” a dönebilirsiniz, ancak yeniden tasarlama bu yılın ilerleyen saatlerinde varsayılan haline gelecektir.

Diğer değişiklikler arasında Facebook Watch, Marketplace, Google Grupları ve Oyun için merkezi sekmeler bulunmaktadır. Kullanıcılar yeniden tasarlanan arayüzün tüm yönlerinden hoşlanmasa bile, karanlık mod muhtemelen popüler olacaktır. Messenger , Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere Facebook’un sahip olduğu bir dizi uygulamada zaten mevcut . Ayrıca, kullanıcıların coronavirus pandemisi sırasında ekranlarına daha da bakma şansı vardır ve bu bazı göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olabilir.

Uzun zamandır beklenen yeni tasım ve karanlık mod desteği, bugün bütün kullanıcılara beta olarak açıldı. Peki, yeni tasarıma ve karanlık moda nasıl geçiş yapılır?

Facebook’un yeni tasarımına ve karanlık moda geçiş yapmak için, sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesine tıklamanız gerekiyor

Ardından  “Yeni Facebook tasarımına geç” seçeneğine tıklayıp onay vermeniz gerekiyor.

Onay verdikten sonra, yükleme ekranı dolduktan sonra yeni tasarım çalışmaya başlıyor. Peki, yeni tasarıma geçtik, karanlık modu nasıl aktif ederiz?

Karanlık mod içinde aynı sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesine tıklayıp karanlık modu aktif etmeniz gerekiyor.

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir