GeForce Now Hizmete Sunuldu

ge-force now

Nvidia, son sekiz yıldır, internet üzerinden oyun akışı sağlayabilen grafik kartları geliştiriyor; oyun PC’sinin gücünün bir kısmını daha az güçlü Windows dizüstü bilgisayarınızın, MacBook’unuzun veya telefonunuzun içine etkili bir şekilde yerleştiriyor. Bugün, şirket nihayet Kuzey Amerika ve Avrupa’ya ayda 5 $ ‘dan başlayan GeForce Now hizmetini ödemek için kayıt yaptırmaya hazırdır ve aynı zamanda kredi kartı bile gerektirmeyen bir saatlik sınırsız ücretsiz deneme olanağı sunmaktadır.

Google, Sony ve Microsoft’un tekliflerinden farklı olarak Nvidia’nın çok farklı bir satış konuşması var. Bu sizin bulunuyor varolan yerine şimdi yeni oyun satın almak zorunda, her yerde oynamak ve / veya Netflix benzeri katalog abone olabilmesi PC oyunları kütüphanesi. Nvidia, Steam, Epic Games Store, Battle.net ve Uplay’ı destekliyor ve bulutta sizin için her birinin örneklerini çalıştırıyor. Hesaplarınıza giriş yapabilir, mevcut satın alma işlemlerinizin çoğunu anında bulut masaüstünüze indirebilir, eski kaydetme oyunlarınızı senkronize edebilir ve en fazla birkaç dakika içinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz – yama gerekmez.

GEFORCE NOW GEREKSİNİMLERİ ?

15 Mbps veya daha iyi bir bağlantıya, 1080p60 akış için 30 Mbps’ye ve Nvidia’nın en iyi deneyim için önerdiği 50 Mbps’ye ihtiyacınız olacak. (Henüz 4K veya 1080p120 seçeneği yok.)

GeForce Now neler sunuyor?

Nvidia GeForce Now hizmeti size elindeki oyunları sunmuyor. Aksine Steam, Epic Games ve Battle Net kütüphanelerinize erişerek satın almış olduğunuz oyunları yansıtıyor. Şimdilik her oyun bu hizmeti desteklemiyor.

Windows veya Mac üzerinde oyun kütüphanelerinizi eşledikten sonra Android üzerinde de oyun oynamak mümkün oluyor. 720p 60fps yansıtma için en az 15Mbps, Full HD 60fps için ise 25Mbps bağlantılara ihtiyacınız var. Hizmet 5GHz yönlendirici veya bilgisayarınıza Ethernet bağlantısı istiyor

Hizmetin ücretsiz sürümü oyun oturumlarınızı sadece 1 saat ile sınırlıyor ve yoğun zamanlarda beklemeniz gerekiyor. Aylık 5.5 Avro tutarındaki Founders seçeneği ise RTX desteği, oturum başı 6 saate kadar süre, 90 günlük ücretsiz süre ve yoğun dönemlerde öncelik şeklinde avantajları var.

Henüz yolun başında olduğu için gerek sunucu desteği gerekse oyun desteğinde bazı sıkıntılar yaşanabilir ancak zamanla GeForce Now hizmeti ve Google Stadia gibi benzer hizmetler oyun dünyasını şekillendireceğe benziyor.

Kaynak : https://www.slashgear.com/geforce-now-exits-beta-launches-for-everyone-04608430/

Beğeni:
4 0
Görüntülenme:
49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir