Google Play’i Amazon Fire TV Stick’e Nasıl Kurarım

Google Play’i Amazon Fire TV Stick’e nasıl kurarım

Google Play Store’u Fire Stick‘e yüklemek, mevcut uygulama sayısını artırır.

Yani, bir Amazon Fire TV Stick satın aldınız  ve Her şeyi hazırlayın , muhtemelen onunla başka neler yapabileceğinizi merak ediyorsunuz. Aslında, bu makaleyi tamamladıysanız, Amazon Fire TV Stick’in kullanışlı olsa bile işlevselliği açısından oldukça sınırlı olduğunu fark ettiniz. Seçeneklerinizi yapabileceklerine göre genişletmek istiyorsanız, Google Play Store’u cihaza yüklemek harika bir çözümdür. Dikkat edin, Google Play’i bir Amazon Fire TV Stick’e yüklemek Google Play Store’da bulunan her uygulamayı size vermez. Bunun yerine, bazı akış uygulamalarının daha geniş bir seçimi ve esas olarak, içerik üzerindeki bölge bloklarını atlatmak veya yurtdışına seyahat ederken bir İngiliz kütüphanesine erişmenizi sağlamak için kullanılabilecek daha çeşitli VPN’ler sunulur .

Google Play’i bir Amazon Fire TV Stick’e yükleme

  • Amazon Fire TV Stick’inizdeki Ayarlar’a gidin ve Geliştirici Seçenekleri’ni açın.
  • Amazon Fire Stick yazılımı dışındaki mağazalardan ve konumlardan dosya ve uygulama yüklemek için Fire Stick’e bunu etkin bir şekilde izin vermeniz gerekir. Bu aynı zamanda, Amazon veya Google tarafından denetlenmemiş üçüncü taraf kötü amaçlı uygulamalardan kötü amaçlı yazılım yükleme şansını da içeren riskleri kabul ettiğiniz anlamına gelir .
  • Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamaları ve ADB Hata Ayıklamasını etkinleştirmek için tıklayın.
  • Yerleşik Amazon App Store’dan bir dosya yöneticisi indirip yükleyin (bu örnekte ES Dosya Gezgini’ni seçtik).
  • Şimdi Google Play’i Amazon Fire TV Stick’inize yüklemek için dört ayrı APK dosyasını indirip yüklemeniz gerekiyor. Bunlar aşağıda listelenmiştir: Google Services Framework , Google Hesap Yöneticisi , Google Play Hizmetleri ve Google Play Store .
  • Her APK dosyasını ES Dosya Gezgini’ne eklemek için artı simgesine basın ve yukarıdaki bağlantıları kopyalayıp yapıştırın. Dosyayı indirme seçeneğini seçin ve ardından her birini yükleyin.
  • Bu işlem Google Play Store’u Amazon Fire TV Stick’inize yükleyecek ve mağaza Uygulamalar menüsünde bir uygulama olarak görünecektir.

Cihazınızı bu şekilde köklendirdiğinizden emin değilseniz, bir geçici çözüm vardır.

  • Amazon Fire TV Stick uygulama mağazasına gidin
  • Amazon Fire TV Stick ile telefonunuzda veya tabletinizde olanları doğrudan TV’nize ışınlamanızı sağlayan Apps2Fire’ı yükleyin

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir