Hızlı mesaj yazmanın püf noktaları

Selam teknolojisayfasi.com takipçileri bugün sizlere hızlı mesaj nasıl yazılır , bundan bahsedicem.

Akıllı telefon klavyesinde yazmak zor ve zaman alıcı olabilir, ancak iPhone veya Android cihazınız olsun, daha hızlı metin yazmayı öğrenebilirsiniz. Birkaç işaretçi için aşağıdaki saldırılara ve kısayollara göz atın.

1. METİN KISAYOLLARI EKLEYİN.

Anahtar kelimeler ekleyerek uzun kelimeleri yazma zahmetinden kurtulun. İPhone’lar için yerleşik örnek “omw” şeklindedir ve otomatik olarak “Yolda!” Bunu “def” olarak “kesinlikle”, “bc” olarak “”, “ve” asap “olarak” en kısa sürede “olarak değişecek şekilde ayarlayabilirsiniz. E-posta adresinizi“ @@ olarak kaydetmenizi önerir. , ”Ve ayrıca favori emojileriniz için kısayollar da oluşturabilirsiniz. İOS kullanıyorsanız, kendi kısayollarınızı eklemek için Ayarlar’ı, ardından Genel, Klavye ve Metin Değiştirme’yi seçin. Android cihazınız varsa Ayarlar’ı, ardından Dil ve Giriş, Klavye ve son olarak Metin Kısayolları.

2. İMLECİNİZİ HAREKET ETTİRMEK İÇİN BOŞLUK ÇUBUĞUNU BASILI TUTUN.

Böylece metninizi yeniden okudunuz ve göze çarpan bir yazım hatası fark ettiniz – oluyor. Bir iPhone’unuz varsa , boşluk çubuğunu tutmak ve imlecinizi metninizde hata yaptığınız tam noktaya sürüklemeye çalışmak yerine soldan sağa veya yukarı ve aşağı kaydırmak çok daha kolaydır .

3. NOKTA EKLEMEK İÇİN BOŞLUK ÇUBUĞUNA İKİ KEZ DOKUNUN.

Cümlenizin sonuna nokta eklemek için klavyeler arasında geçiş yapmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken boşluk çubuğuna iki kez dokunmak. İPhone‘unuz varsa, “.” kısayol özelliği klavye ayarlarınıza giderek etkinleştirildi. Android cihazınız varsa Otomatik Aralık işlevinin açık olduğundan emin olun.

4. NOKTALAMA İŞARETLERİNİ DAHA KOLAY EKLEYİN.

Soru işaretleri ve ünlem işaretleri eklemek sıkıcıdır, ancak daha basit bir yol vardır. Klavyeler arasında geçiş yapmak için iPhone‘unuzun sol alt köşesindeki “123” düğmesine dokunmak yerine, parmağınızla düğmeyi basılı tutun ve ardından istediğiniz tuşa kaydırın. Serbest bıraktığınızda, otomatik olarak alfabe klavyesine dönecektir.

5. YAZMAYI GERİ ALMAK İÇİN TELEFONUNUZU SALLAYIN.

Herhangi bir hata yaptığınızda geri silme tuşunu basılı tutmak yerine iPhone‘unuzu sallamanız yeterlidir. Yazmanızı geri almak isteyip istemediğinizi soracaktır.

Beğeni:
2 0
Görüntülenme:
37
Kategori:
Mobil

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir