Huawei Android Uygulamaları İndirme Programı

“AppSearch”, kullanıcıların yeni Huawei cihazlarında Google Play eksikliğini çözmelerine yardımcı olacak.

Huawei hala Mate 30 gibi harika akıllı telefonlar geliştiriyor , ancak insanları Google uygulamalarına erişmeden bir tane almaya ikna etmek zor . Bununla birlikte, görünüşe göre XDA Developers’a göre, popüler bir Android uygulamasını bir uygulama mağazası veya APK indirme ihtiyacı olmadan almak için çalışıyor . Kullanıcıların Facebook ve WhatsApp gibi popüler uygulamaları yüklemelerine yardımcı olmak için şu anda Almanya’da test edilen “AppSearch” adlı bir uygulama oluşturdu.

Uygulamadaki bir açıklamaya göre, “Mate 30 serisi, P40 serisi ve Mate X’ler” ile kullanılabilir. P40 yakında satışa sunulacaksa, uygulama bu telefonun lansmanı ile resmi olarak piyasaya sürülebilir. Mate 30’un Çin dışındaki satışları çok yavaştı , bu yüzden Huawei şüphesiz P40’ı güçlendirmek için bir şey deniyor.

Almanya’daki bir XDA katılımcısı, nasıl çalıştığını göstermek için uygulamayı Huawei Mate 30 Pro’ya yükledi. Huawei’nin açıklamasına göre, Huawei’nin AppGallery mağazasından AppSearch’ü indirebilirsiniz. Oradan, Facebook, Messenger, Instagram ve Twitter gibi popüler uygulamaları görüntüler veya seçtiğiniz uygulamanızı aramanızı sağlar.

Huawei AppSearch yan yük uygulamaları Mate 30 P40

Max Weinbach / XDA Geliştiricileri

Ancak, AppSearch doğrudan indirmeler sağlamaz, ancak sizi bulabileceğiniz bir konuma gönderir. Huawei, “kullanıcıların birden fazla indirme kaynağını [sic] birleştirerek popüler uygulamaları bulmalarına yardımcı olduğunu açıkça belirtiyor. [AppSearch] aracılığıyla erişilebilen tüm içerik üçüncü taraflarca sağlanmaktadır. İçerik, onu kullanılabilir kılan kuruluşun sorumluluğundadır.” XDA’ya göre bu üçüncü taraflar Amazon, APKPure, APKMirror ve Huawei’nin kendi mağazasını içeriyor.

Mate 30 ve diğer Huawei cihazlarının sahipleri, LZ Play adlı tehlikeli bir uygulama aracılığıyla Google Play geçici çözümüne sahipti. Ancak kullanıcılar kabataslak provenansını işaret ettikten sonra, uygulama çekildi ve Huawei herhangi bir katılımı reddetti. Bu nedenle, Huawei, kullanıcılara Google uygulamalarını yüklemenin kolay bir yolunu verse de AppSearch için herhangi bir yasal sorumluluk üstleniyor.

Google’ın Forbes’a göre , ABD yasalarını ihlal etmediğinden emin olmak için yine de uygulamaya baktığı bildiriliyor . AppSearch, Huawei’nin Alman web sitesinde mevcuttur , ancak XDA makalesi yayınlandığından beri nasıl kullanılacağını açıklayan bir video “özel” e geri çekilmiştir.

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
34
Kategori:
Mobil

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir