İOS 14’teki HomeKit: Yüz tanıma, Apple TV ses, Işıklar için Gece Kaydırma

Apple’ın HomeKit akıllı ev çerçeve iOS 14 ve tvOS 14’de üç büyük yeni özellikler alması bekleniyor. HomeKit aydınlatma, kameralar ve Apple TV ses sistemlerinde büyük gelişmeler bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

Işıklar için Gece Vardiyası

Akıllı aydınlatma, Apple‘ın akıllı ev çerçevesindeki ilk kategorilerden biridir. HomeKit uzun zamandır ışık parlaklığını, renk ve ışık sıcaklığını ve otomasyon ve sahneler aracılığıyla zamanlamayı kontrol etme yeteneğine sahipti.

HomeKit için iOS 14′teki yenilikler, açık renk sıcaklığını gün boyunca otomatik olarak ayarlama yeteneği olacak.

Gündüz saatlerinde daha serin ışık sıcaklıkları, dış mekan güneş ışığından gelen aydınlatmaya uyması için tercih edilir, ancak gece saatlerinde daha sıcak renk sıcaklıkları tercih edilir.

HomeKit şu anda renk sıcaklığını manuel olarak ayarlamanıza veya günün saati veya gün batımı ve gündoğumu gibi tetikleyicilere göre renk sıcaklığı değişimlerini planlamanıza izin veriyor ve iOS 14 bunu daha da ileri götürecek.

Homekit uygulaması

Apple, yalnızca HomeKit ışıkları için Gece Vardiyası olarak tanımlayabileceğimiz bir özellik geliştiriyor: güncellemenin gün boyunca aydınlatma sıcaklığını kademeli olarak değiştirebilmesi bekleniyor, bu nedenle değişiklikler daha kademeli ve doğal ve sarsıntılı değil.

LIFX ampuller dahil bazı akıllı ışıklar zaten bu özelliği desteklemektedir, ancak şu anda çalışmak için üretim uygulamaları gerektirmektedir ve HomeKit‘te kontrol maruz kalmamaktadır.

Apple, kendi akıllı cihazlarını satmak için HomeKit ışık özelliklerini artırabilir.

Kit Kameraları

iOS 13; insanlar, hayvanlar ve araçlardan gelen hareketler için nesne tanıma gibi yerleşik güvenlik özellikleri ile mevcut akıllı kamera desteğini temel alan HomeKit Secure Video desteğini tanıttı .

Apple, iOS 14‘teki HomeKit kamera özelliklerini kişi tanımlama özelliğini içerecek yeni bir yüz sınıflandırma özelliğiyle genişletiyor. HomeKit Secure Video, yalnızca genel olarak insanları tespit etmekle kalmayacak, aynı zamanda ailenizdeki belirli kişileri tespit etme konusunda bildirim de sunacaktır.

Apple Apple TV Hoparlörleri

tvOS 14’ün Apple TV akış kutuları için yeni bir kalıcı ses çıkışı seçeneği içermesini bekliyor. Örneğin, bir kullanıcı her seferinde AirPlay 2 hedefini manuel olarak seçmeden varsayılan ses çıkışı olarak HomePod stereo çiftlerini kalıcı olarak seçebilir.

Bu özellik HomePod’un daha küçük ve daha ucuz bir sürümü ile harika olurdu ve mevcut HomePod Apple TV kullanıcıları daha kalıcı yapılandırmadan faydalanacak. HomePod desteği Apple TV ile yavaş yavaş gelişti, ancak akıllı hoparlör diğer görevler için kullanıldığında Apple TV’nin HomePod ile bağlantısını kaybetmesi hala mümkün.

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir