iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Geliyor

Eylül 2020’de beklenen 2020 iPhone’ların lansmanından aylar uzaktayız, ancak yaklaşan cihazlar hakkında zaten çok sayıda söylenti var.

Apple 2019 iPhone serisinde kullandığı aynı adlandırma düzenini izlerse, 2020 iPhone’ların iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılmasını bekliyoruz.

2020 iPhone’lar, iPhone X’in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana gördüğümüz ilk tasarım değişikliklerinden bazılarını tanıtan büyük güncellemeler sunacak. 5.4, 6.7 ve 6.1’de gelebilecek üç ekran boyutunda dört iPhone bekliyoruz. inç (x2).

Söylentilere göre 6.7 inçlik iPhone ve bir adet 6.1 inçlik model, üçlü lensli kameralara sahip üst seviye OLED cihazlar olurken, 5.4 ve 6.1 inçlik modeller çift lensli kameralara sahip daha düşük kaliteli iPhone’lar ve daha uygun bir fiyat olacak etiket. 2020’deki tüm iPhone’ların fiyattan bağımsız olarak OLED ekranlara sahip olması bekleniyor.

Söylentilere göre 5.4 inçte 2020 iPhone 12, 4.7 inçlik iPhone 8’den bu yana piyasaya sürülen en küçük iPhone Apple olacak. 6.7 inç’te 2020 iPhone 12 Pro, Apple’ın bugüne kadarki en büyük iPhone’u olacak.

Tasarım açısından, söylentiler, yeni iPhone’lardan en az birinin, iPhone 4’ün çerçevesine benzer bir metal çerçeveyle önemli bir yeniden tasarıma sahip olacağını öne sürüyor. İPhone 4, paslanmaz çelik çerçevesi için çoğaltılabilecek, ayırt edici ve düz bir görünüme sahipti. yeni iPhone’larda.

Ön taraftaki çentik boyutunu azaltan yeni bir TrueDepth kamera sistemi olabilir ve odadaki nesneler için derinlik bilgilerini hesaplamak için bir lazer kullanan 3D üç mercekli arka kamera sisteminin söylentileri olabilir. fotoğrafçılık ve AR yetenekleri.

2020, Apple‘ın iPhone‘da 5G desteği sunduğu ilk yıl olacak ve yeni cihazların 4G LTE ağlarından çok daha hızlı olan 5G ağlarına bağlanmasına izin verecek.

Potansiyel Adı

Apple’ın iPhone adlandırma planları, iPhone 8’in 2017’de iPhone X ile birlikte çıkışından bu yana iPhone 9’u tamamen atladığından beri kafa karıştırıcı. Apple, iPhone XS, XS Max ve XR ile 2018’de kafa karıştırıcı adlandırma şemasına devam etti, ancak 2019’da iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max ile işler daha net hale geldi.

Apple daha önce sayısal bir artış ve daha sonra bir “S” yılı yaptı, ancak 2020’de beklenen değişiklikler çok önemli olduğu için, bir iPhone 11S veya benzeri bir şey elde etmemiz pek olası değil ve bir iPhone 12’ye bakın.

İPhone 11’in alt uç takibi iPhone 12 olarak adlandırılırsa (buna adlandıracağız), o zaman 2020’de gelen iki üst uç cihazın iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Maks. Apple, iPhone’un 2007’de ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana kullandığı isimler:

 • 2007 – iPhone
 • 2008 – iPhone 3G
 • 2009 – iPhone 3GS
 • 2010 – iPhone 4 (yeni tasarım)
 • 2011 – iPhone 4s
 • 2012 – iPhone 5 (yeni tasarım)
 • 2013 – iPhone 5’ler ve iPhone 5c
 • 2014 – iPhone 6 ve iPhone 6 Plus (yeni tasarım)
 • 2015 – iPhone 6s ve iPhone 6s Plus
 • 2016 – iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
 • 2017 – iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X (yeni tasarım)
 • 2018 – iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max
 • 2019 – iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max

Tabii ki, yeni cihazlar piyasaya sürülene kadar, bu yeni cihazların iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max olarak adlandırıldığına dair bir onay yok, ancak şu anda en anlamlı olan tahmin.

Boyut Seçenekleri

Söylentiler Apple’ın üç farklı boyutta dört iPhone sunacağını , ancak boyutların 2020’de değiştiği söyleniyor.

Söylentiler şu ana kadar 5.4 inç iPhone, 6.7 inç iPhone ve iki 6.1 inç iPhone göreceğimizi gösteriyor. Mevcut iPhone 11 Pro Max’den 5.4 inç daha küçükken, mevcut iPhone 11 Pro Max’den 6.7 inç daha büyük. Söylentiler, 5.4 inçlik cihazın iPhone 8 ile aynı boyutta olacağını gösteriyor.

Bir adet 6,1 inçlik model ve 6,7 inçlik model daha üst düzey iPhone’lar, diğer 6,1 inçlik iPhone ve 5,4 inçlik iPhone daha düşük uçlu modeller ve iPhone 11’in halefleri olacak. üçlü lens kurulumlarına sahip yeni kamera sistemlerine sahipken, alt uç iPhone’lar çift lensli kamera kurulumlarına sahip olacak.

Tasarım

2020 iPhone’lar, iPhone 4’ün çerçevesine benzer metal bir çerçeveye sahip elden geçirilmiş bir tasarıma sahip olacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’ların daha karmaşık bir segmentasyon tasarımı ve yeni hendek açma ve enjeksiyon kalıplama prosedürleri kullanacağını söylüyor.

Bununla birlikte, genel tasarım, iPhone 4’e iki cam parçası arasında kare kenarlı paslanmaz çelik bir çerçeve ile benzeyecek. Yeni iPhone, mevcut yuvarlak paslanmaz çelik çerçevenin yerini alacak paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip olacak ve cihazın gövdesi için ön ve arka cam kullanmaya devam edecek.

Metalin çerçevedeki yiv açma ve enjeksiyonla kalıplama işleminin, metal ekranlamanın dahili antenin yüksek frekanslı iletim verimliliği üzerindeki olumsuz etkisini azalttığı söylenir. Kuo, Apple’ın çerçevedeki olukları korumak için safir veya temperli cam kullanacağına inanıyor. Bir söylentiye göre biraz daha geniş anten hatları bir olasılıktır , ancak bu henüz güvenilir bir kaynak tarafından desteklenmemiştir.

Japon sitesi göre Mac Otakara , 6.7 inçlik iPhone olacak 8,1mm kalınlığında iPhone 11 Pro Max oldukça biraz daha ince olacağını 7.4mm kalınlığında. Ayrıca 11 Pro Max’den biraz daha uzun olması bekleniyor.

5.4 inçlik iPhone’un yüksekliğinin iPhone SE ve iPhone 8’in yüksekliği arasında bir yerde olması bekleniyor. 5.4, 6.7 ve en az bir 6.1 inçlik iPhone’un alt kısmında farklı sayıda mikrofon deliği olması bekleniyor.

Renkler

Bir söylenti, iPhone 12 modellerinden en az birinin yeni bir lacivert kaplama ile gelebileceğini gösteriyor . Apple, iPhone 11 Pro serisiyle yeni bir gece yarısı yeşil rengi tanıttı, bu yüzden çalışmalarda da yeni bir mavi renk olabileceğini düşünmek mantıksız değil.

Görüntüle

Apple’ın 2020’de hem daha yüksek (daha pahalı) iPhone’lar hem de daha düşük (daha uygun fiyatlı) iPhone’lar sunmaya devam etmesi bekleniyor olsa da, bu yıl tüm cihazlar OLED ekranlarla donatılabilir ve Apple, iPhone serisi.

Apple’ın iPhone serisinde OLED kullanımı “daha esnek ahize tasarımı” na olanak tanıyacak. Apple, Apple’ın iPad’leri ve MacBook’ları için LCD’ler üreten Çinli şirket BOE Display’in OLED ekranlarını test ediyor . Apple, son OLED iPhone’larda Samsung OLED ekranları kullanıyor ve buna devam etmesi bekleniyor.

2020’de gelen yeni iPhone’ların , dokunmatik ekran devresinin OLED panelinde ayrı bir katmana ihtiyaç duymadan doğrudan şekillendirilmesine izin veren, daha ince bir ekran ve daha düşük üretim maliyetleri ile sonuçlanan Y-OCTA adlı bir Samsung teknolojisini kullanması bekleniyor. daha ince bir gövde tasarımına dönüşürse net değil.

Gelecekteki iPhone’lar Apple Watch’un düşük güçlü LTPO ekran teknolojisini benimseyebilir . LTPO veya düşük sıcaklıklı polikristalin oksit, LTPS’den yüzde 15’e kadar daha az güç kullanan bir Oksit TFT yapısına veya Apple’ın şu anda kullandığı arka panel teknolojisi olan düşük sıcaklıklı polisilikon’a sahiptir. Apple’ın bu teknolojiyi iPhone 12 veya gelecekteki bir iPhone için benimseyip edemeyeceği tamamen açık değil.

2020’de gelen bazı iPhone’ların LG tarafından sağlanan dokunmatik entegre ekranları içerdiği söyleniyor , LG ayrıca 2020’nin ikinci yarısında LTPO arka panel teknolojisine geçmeyi planlıyor, belki de ekranlar varsa bazı 2020 iPhone’lar için daha fazla güç verimli ekranlar sağlıyor zamanında hazır.

ProMotion Teknolojisi

Twitter’da dikkat çeken Samsung sızdıranın “Buz Evren” den Söylentiler 2020’de gelen iPhone’lar tavsiye ettiler özelliği olabilir bir değiştirilebilir 60Hz / 120Hz yenileme hızı. Apple, iPad Pro’da zaten ProMotion teknolojisini kullanıyor, bu nedenle teknolojinin gelecekte iPhone’a genişletilebileceğine inanmak için çok uzak değil.

Ancak iPad Pro modelleri, amiral gemisi iPhone modelleri gibi OLED ekranları değil, LCD ekranları kullanıyor.

A14 Çip

Söylentilere göre TSMC , Apple’ın 2020 iPhone serisinde kullanacağı 5 nanometre çiplerini üretecek. 5 nm proses geliştirilmiş ısı yönetimi için hızlı, daha küçük olan fiş ve daha fazla pil etkin Due üretecektir.

TSMC , yılın ikinci çeyreğinde 2020 iPhone’lar için A14 işlemciler üretmeye başlayacak .

Veri deposu

Barclays analisti Blayne Curtis iPhone 12 Pro modelleri inanmaktadır yer alacak iPhone 12 4GB RAM sahip olurken, 6GB RAM.

UBS analistleri ayrıca , geliştirilmekte olan dört iPhone’un değişen miktarlarda RAM içereceğine inanıyor . 6 GB RAM ile 6,7 inç iPhone, 6 GB RAM ile 6,1 inç iPhone, 4 GB RAM ile 6,1 inç iPhone ve 4 GB RAM ile 5,4 inç iPhone bekliyorlar.

pil

2020’de gelen iPhone’lar , Apple tedarikçileri önceki iPhone’lardaki aynı bileşenden yüzde 50 daha küçük ve daha ince olan özel bir pil koruma modülü üzerinde çalışırken pil kapasitesinde küçük kazançlar sağlayabilir . Bu, iPhone’da değerli alan açabilir.

Arka Kameralar

Apple, iPhone 11 Pro ve Pro Max’in yeni üçlü lens kurulumu ile 2019 iPhone serisinde arka kamera sisteminde büyük değişiklikler yaptı ve 2020 daha da fazla kamera iyileştirmesi getirebilir.

Söylentiler, Apple’ın iPhone 12 Pro’ya lazerle çalışan bir uçuş süresi 3D arka kamerası ekleyeceğini ve bu da artırılmış gerçeklik deneyimlerinde önemli iyileştirmeler getireceğini öne sürüyor .

Bir uçuş süresi (ToF) kamera sistemi, verileri, çevredeki alanın doğru bir 3D görüntüsünü oluşturmak için verileri kullanarak lazerin bir odadaki nesnelerden çıkması için geçen süreyi hesaplamak için bir lazer kullanır. Bu, daha doğru derinlik algısına ve sanal nesnelerin daha iyi yerleştirilmesine olanak tanır ve ayrıca fotoğrafların derinliği daha iyi yakalayabilmesini sağlar.

Kameranın cihazdan 15 feet’e kadar olan alanları tarayabildiği söylenir. Apple’ın öne bakan TrueDepth kamerası benzer 3D teknolojisini kullanıyor, ancak kızılötesi ve lazerle çalışmadığı için sadece 25 ila 50 santimetre mesafelerde çalışıyor.

Apple’ın, 2020’de gelen iPhone modellerinden en az birine dahil edilmesi beklenen 3D derinlik sensörünü sağlamak için San Jose merkezli Lumentum şirketinden VCSEL lazerleri kullandığı söyleniyor. Apple, VCSEL’ler veya dikey boşluklu yüzey yayan TrueDepth ön kamera için 2017’den beri lazerler, ancak uçuş zamanı kamera için kullanılacak VCSEL lazerler daha gelişmiş.

Söylentiler, 2020’de gelen iki üst uç iPhone’un yeni uçuş zamanı arka kamerasını kullanacağını gösteriyor, bu nedenle daha düşük bir fiyat etiketine sahip olan alt uç iPhone’larda bulunmayabilir.

2020 yılında üst seviye 6.1 ve 6.7 inçlik iPhone’lar söylense de elde edilecek potansiyel olanlar devices.Sensor vardiyalı teknolojisine ultra geniş açılı lense görüntü sabitleme getireceğini sensör kaydırmalı görüntü sabitleme teknolojisi, optik görüntü sabitleme verir tek tek lenslerden ziyade kamera sensörüne uygulanmalıdır.

2019 iPhone serisinde olduğu gibi, 2020 iPhone’ların da farklı kamera teknolojisine sahip olması bekleniyor. UBS analistleri, Apple’ın üç lensli kameralara sahip üst düzey 6.7 ve 6.1 inç iPhone’lar üzerinde çalıştığına inanırken , alt uç 5.4 ve 6.1 inç iPhone’lar çift lensli kameralara sahip olabilir.

Japon sitesi Mac Otakara da inanmaktadır 6.7 inçlik iPhone 11 Pro Max daha büyük sensörleri ile üçlü lensli kamera dizi özellik ise 5.4 ve daha düşük uç 6.1 inçlik iPhone’lar, çift lensli kamera kurulumları yer alacak.

TrueDepth Kamera Sistemi

Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2020’de en az bir yeni iPhone’un, daha iyi bir ekran / çerçeve oranı için daha küçük bir ön kamera lensine sahip olacağına ve sonuç olarak ön tarafta daha küçük bir çentik ile sonuçlanacağına inanıyor .

Barclays analistleri, iPhone 12’nin “yenilenen” TrueDepth kamera sistemine sahip olacağına inanıyor , ancak Barclays’den neyin iyileştirilebileceği hakkında hiçbir ayrıntı yok.

Credit Suisse’den bir analist, Apple’ın 2020’de çentik veya Yüz Kimliği olmayan en az bir yeni iPhone tanıtacağını ve bunun yerine ekran altı parmak izi sensörüne güveneceğini söyledi, ancak bu teknoloji hala birkaç yıl kapalı olabilir.

Apple tedarikçisi AMS , RBG ışığının ve öne bakan TrueDepth kamera sistemi için kullanılan IR yakınlık sensörünün bir OLED ekranın altına yerleştirilmesini sağlayan yeni kamera sensörü teknolojisini duyurdu . Apple potansiyel olarak yeni sensör teknolojisini 2020 iPhone’larında tanıtmayı planlayabilir ve bu da Apple’ın daha küçük bir Face ID çentikli bir iPhone oluşturmasına izin verir.

Dokunmatik kimlik?

Diğer söylentiler tarafından yankılanmamakla birlikte, Tayvanlı Economic Daily News sitesi 2020’de gelen iPhone’lardan en az birinin Qualcomm tarafından üretilen bir ultrasonik parmak izi sensörü kullanacağına inanıyor .

Daha önce ultrasonik parmak izi sensörü söylentileri duyduk, ancak çoğu söylenti Apple’ın teknoloji için 2021 lansman tarihini hedeflediğini öne sürdü. Qualcomm, 2019’un sonlarında Apple’ın yararlanabileceği akıllı telefonlar için 30x20mm ekran içi parmak izi sensörünü tanıttı.

Barclays analistleri ayrıca 2020 iPhone modelinin akustik parmak izi teknolojisini kullanabileceğini öne sürdü ve Çin sitesi Global Times , Apple’ın Çin pazarına yönelik ekran altı parmak izi sensörü ile çentiksiz bir telefon yayınlamasını önerdi .

Kuo, Apple’ın 2020’de değil 2021’de lansman için hem Face ID’ye hem de ekran parmak izi sensörüne sahip bir iPhone üzerinde çalıştığına inanıyor .

Bloomberg’in 2019 raporuna göre, gelecekteki bir iPhone hem Face ID’yi hem de ekran altı parmak izi sensörünü içerecek . Teknoloji 2020 gibi kısa bir sürede piyasaya sürülebilir, ancak 2021’e kadar hazır olmayabilir.

5G Bağlantısı

2020’de Apple, Qualcomm’un iPhone’larındaki 5G teknolojisini kullanarak Intel yongaları yerine Qualcomm modem yongalarına geri dönmeyi planlıyor. Qualcomm ve Apple daha önce acı bir yasal savaşa karıştı, ancak Nisan 2019’da anlaşmazlıklarını çözmeyi başardılar .

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, 2020’de beklenen tüm iPhone’lar 5G teknolojisini kullanacak . Dört iPhone da Qualcomm’un X55 5G modem çipine sahip olacak.

X55 yongası 7Gb / s pik indirme hızları ve 3Gb / s yükleme hızları sunuyor, ancak bu sayılar teorik maksimumlar ve gerçek hızlar taşıyıcı ağına bağlı olacak. Çip, Qualcomm’un tüm büyük frekans bantlarını, çalışma modlarını ve ağ dağıtımlarını destekleyen ilk 5G yongasıdır.

İki tür 5G ağı vardır – mmWave (daha hızlı ve menzil içinde sınırlı) ve alt 6GHz (daha yavaş ancak daha geniş yayılım) ve hangi ülkelerin hangi özellikleri desteklediği konusunda bazı farklılıklar olabilir. mmWave 5G teknolojisi, kısa menzili nedeniyle büyük şehirler ve yoğun kentsel alanlarla sınırlı olacakken, kırsal ve banliyö bölgelerindeki 5G ağları daha yavaş 6GHz alt teknolojisini kullanacak

Kuo, mmWave ve 6GHz altı iPhone modellerinin ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Japonya gibi ana pazarlarda satışa sunulacağına inanırken, diğer bazı ülkelerde Apple, yalnızca 6GHz altı bağlantı özellikli iPhone’lar sunabilir. 6GHz altı, 5G sunmayan veya sığ 5G penetrasyonu olan ülkelerde de devre dışı bırakılabilir.

5G teknolojisi hala piyasaya sürülmenin ilk aşamalarında, ancak Apple yeni iPhone’larını piyasaya sürdüğünde, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana taşıyıcılar çoğu alanda bağlantı için zemin hazırlamış olacaklar. 5G teknolojisi ve Apple 2020 cihazlarını piyasaya sürdüğünde neler bekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için 5G iPhone kılavuzumuza göz atmayı unutmayın .

Apple ve Qualcomm, Qualcomm’un 5G teknolojisini olabildiğince çabuk bir iPhone’a sokmak için birlikte çalışıyor , anlaşmazlıkları sadece Nisan 2019’da çözüldüğünden iki şirket var. Apple, yeni bir iPhone’un piyasaya sürülmesinden 18 ay önce genellikle sonlandırılmış modem donanımını güvence altına alıyor.

Apple, zaman sınırlamaları nedeniyle Qualcomm’un modemlerini kullanmayı planlayabilir, ancak maksimum kablosuz hızlarını potansiyel olarak etkileyebilecek Qualcomm’un RF ön uç bileşenlerini kullanmıyor olabilir, ancak Apple’ın uygulamasının kesin olarak nasıl bildiğini görmemiz gerekecek.

Anten

Apple, QualG’in X55 5G modem çipini 5G iPhone’larında kullanıyor, ancak Apple çipin kendisine eşlik edecek anten modülünü tasarlamayı planlıyor . Apple’ın Qualcomm’un anteninin tasarımında “engellendiğini” çünkü “Apple’ın yeni telefon için istediği şık endüstriyel tasarıma uymadığını” bildiriyor.

Apple şimdi kendi anten modülü üzerinde çalışıyor, ancak Apple’ın anten üzerindeki şirket içi çalışmaları devre dışı kalmazsa Qualcomm’ların da kullanılabilme şansı var.

Kablosuz internet

Apple’ın 2020 iPhone’ları bunun yerine , bant genişliğini dört katına çıkaran ve dört adede kadar çoklu iletim / alım akışı ekleyen 802.11ad’ın ardından gelen IEEE 802.11ay olarak bilinen yeni bir Wi-Fi standardını destekleyebilir . WiFi özelliği 60GHz spektrumunu kullanıyor ve 2020’nin sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Yayın tarihi

Apple’ın, 2020 Eylül 12’de 2020 iPhone 12 ve 12 Pro modellerini (isimleri geçici) piyasaya sürmesi bekleniyor.

Susquehanna’dan bir analiste göre Apple’ın 5G iPhone’ları iki aşamada piyasaya sürülebilir . 6GHz altı modeller Eylül 2020’de gelebilir ve mmWave modelleri Aralık 2020 veya Ocak 2021’de gelebilir.

Apple’ın planlarını tahmin için güvenilir bir sicili vardır Elma analisti Ming-Chi Kuo, Apple inanmaktadır yolda rağmen 2020 yılının ikinci yarısında aynı anda alt 6GHz ve alt 6GHz artı mmWave iPhone modelleri hem serbest bırakmak için olası bir serbest bırakma önerdiği söylentisi. Kuo’ya göre 6GHz ve mm altı iPhone’larda geliştirme planlanan şekilde ilerlemeyi destekliyor.

Çin’de koronavirüs salgını nedeniyle, Şubat ayında Apple, Mühendislik Doğrulama Testi veya iPhone 12 geliştirmenin EVT aşaması için mühendisleri Çin’e göndermeyi bıraktı ve bu da yeni 2020 iPhone’larda üretimi geciktirebilir .

Bank of America analistleri, Apple’ın iPhone 12 modellerinin bu sonbaharda bir aya kadar ertelenebileceğine inanıyor, bu da Eylül yerine Ekim ayında piyasaya sürüleceklerini gösteriyor.

DigiTimes şimdi de bir lansman gecikmesi olabileceğine inanıyor çünkü koronavirüs mühendislerin yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmak için Asya’ya seyahat etmelerini engelledi.

Gelecekte Neler Oluyor

Apple tasarımcılarının nihayetinde temiz, aerodinamik bir cihaz için iPhone’daki harici bağlantı noktalarını ve düğmeleri kaldırmayı hedefledikleri söyleniyor. Kablosuz şarj teknolojisi gelişirse, Apple potansiyel olarak kablolu şarjdan tamamen kurtulabilir ve söylentiler Apple’ın 2021’de bir Lightning portu olmayan bir iPhone’u piyasaya süreceğini gösteriyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, 2021’de gelen en üst düzey iPhone modeli “tamamen kablosuz bir deneyim” sunacak. Şarj etme, muhtemelen Qi tabanlı kablosuz şarj aksesuarlarıyla kablosuz olarak yapılacaktır.

Kuo ayrıca Apple’ın 2021’de güç düğmesine yerleşik tam ekran tasarımlı, Face ID’siz ve Touch ID parmak izi sensörüne sahip bir “iPhone SE 2 Plus” tanıtmasını bekliyor. Bu cihazın 5.5 veya 6.1 inç özellikli olması bekleniyor. LCD ekran ve daha düşük maliyetli bir iPhone olarak konumlandırılacak.

Kuo, bu iPhone’un iPhone’un yan düğmesine yerleşik bir LCD ekran ve bir Touch ID parmak izi sensörüne sahip olacağına inanıyor .

Qualcomm, Şubat 2020’de, 2021’in başlarında akıllı telefonlarda kullanılması beklenen üçüncü nesil 5G modemi olan Snapdragon X60’ı tanıttı. Apple, 2021 sonbaharında piyasaya sürülecek iPhone’lar için Snapdragon X60’ı benimseyebilir.

Barclays analistleri ayrıca 2021’den itibaren Apple’ın Lightning konektörünü en az bir iPhone modelinden kaldıracağına inanıyor .

Daha tuhaf olanlara gelince , Apple’ın LG Display ile ortaklaşa katlanabilir ekranlı bir iPhone geliştirdiği ve 2020’de başlayacak katlanabilir ekranlı bir iPhone için panel üretimi geliştirildiği söyleniyor. Apple’ın da temassız olarak çalıştığı söyleniyor. jest kontrolleri ve kavisli ekranlar, üç yıl içinde başlatılabilecek teknolojiler.

LG’nin katlanabilir ekran teknolojisi

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir