IPVanish VPN İncelemesi

IPVanish VPN İncelemesi: Güvenli yerel bağlantılar için harika bir VPN

IPVanish, izlerinizi örtmek ve çevrimiçi güvende kalmak için harika bir VPN’dir: iyi bir sunucu yayılımı, uygun hızları ve katı bir kayıt tutmama politikası vardır. Ancak, çoğu akış hizmetinin engellemesini kaldırmaz, bu yüzden peşindeyseniz doğru seçim değildir.

IPVanish VPN: Bilmeniz gerekenler

IPVanish’in 52 ülkede 1.300’den fazla sunucusu var – ve bazı VPN’ler sanal sunucular kullanırken, IPVanish sunucularının hepsi fiziksel olarak bulundukları yerde bulunur. Servis ayrıca 10 adede kadar eşzamanlı bağlantıyı destekler, böylece bir abonelik tüm bir aileyi veya grubu kapsayacaktır.

IPVanish’in ABD’de bulunduğunu belirtmek gerekir ve hükümetinin diğer ülkelerle kapsamlı istihbarat paylaşım anlaşmaları olduğu için genellikle orada bir VPN önermeyiz. Bununla birlikte, IPVanish, herhangi bir kullanım veya trafik günlüğü depolamaması konusunda kararlı ve dünya çapında milyonlarca kullanıcıya güvenlik çözümleri sunan ve iddialarına belirli bir güven veren ilham veren ABD merkezli Stackpath adlı bir şirkete ait.

IPVanish VPN: Kurulum ve temel kullanım

IPVanish PC, Mac, Android, iOS, Linux, Amazon Fire TV ve yönlendiriciler için uygulamalar sunar. Diğer VPN’lerin aksine, tarayıcı uzantıları yapmaz, ancak bir Chromebook’a yükleyebilirsiniz. Hizmet 10 adede kadar eşzamanlı bağlantıyı desteklerken , bir yönlendiriciye yükleme yalnızca bir bağlantı olarak sayılır.

Windows yazılımının kullanımı çok basittir. İstemciyi kurduktan sonra, listeden bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçebilir veya grafik tabanlı harita tabanlı bir arayüz kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, seçiminizi bir şehre ve hatta tek bir sunucuya daraltabilirsiniz, ancak çoğu durumda varsayılan “En İyi Şehir” ve “En İyi Sunucu” seçenekleri yeterli olacaktır: bunlar, seçtiğiniz ülkedeki otomatik olarak en iyi sunucuyu seçer. konum, hız ve güvenliğiniz.

Diğer VPN’lerin aksine, IPVanish neredeyse anında bağlanır, bundan sonra ana ekranınızda yükleme ve indirme veri hızlarınızı gösteren canlı bir grafik görürsünüz. Bağlantı sürenizi, VPN protokolünü, bağlandığınız sunucuyu ve indirip yüklediğiniz toplam verileri de kontrol edebilirsiniz.

IPVanish VPN: Gizlilik ve güvenlik

IPVanish, bir müşteri hakkındaki bilgileri ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na teslim ettiği 2016 yılında eleştirilere çekildi. Ancak, VPN, StackPath tarafından edinilmeden önceydi; Satın almanın ardından StackPath CEO’su şirketin hiçbir zaman kullanıcı kaydı veya kullanıcı verisi saklamayacağına söz verdi.

Gezinirken trafiğinizi korumak için IPVanish ultra güvenli AES-256 şifrelemesi kullanır ve endüstri standardı OpenVPN ve IKEv2 protokollerini destekler. Ayrıca IP adresinizin ve DNS ayarlarınızın gösterilememesini sağlamak için özel teknolojiler kullanır: herhangi bir bilginin sızıp sızmayacağını ve IPVanish’in her birini geçip geçmediğini görmek için birkaç test sitesi kullandık.

Maksimum güvenlik için, varsayılan protokolü IKEv2’den OpenVPN’e değiştirmenizi öneririz, bu da daha hızlı ve daha güvenlidir. OpenVPN’in ihtiyaç duyduğu TAP ağını indirmeniz gerekecek, ancak bu sadece birkaç saniye sürüyor ve sadece bir kez yapmanız gerekiyor. Belirli ülkelerdeki VPN bloklarını atlamanıza yardımcı olabilecek “Obfuscate OpenVPN trafiğini” de açmak isteyebilirsiniz.

Son olarak, VPN bağlantınız kesilirse tüm internet etkinliğini otomatik olarak kapatmak için Killswitch seçeneğini etkinleştirmenizi öneririz.

IPVanish VPN: Performans ve hız

Bazı VPN’ler, Netflix, Amazon ve BBC gibi akış hizmetleriyle sonsuz bir kedi ve fare oyunu oynuyor ve sürekli olarak coğrafi engelleme sistemlerini atlatmanın yeni yollarını bulmaya çalışıyor. IPVanish için bu bir öncelik değildir.

Bu, bu yaz tatildeyseniz ve BBC iPlayer’ı yurt dışından izlemek istiyorsanız, IPVanish’in yardımcı olmayacağı anlamına gelir. Amazon Prime ve Hulu ile aynı hikaye. Bununla birlikte, HBO ve YouTube çalışır ve Netflix ABD’yi de izlemek mümkündür – ancak hangi sunucuların kullanılacağını öğrenmek için IPVanish’in müşteri desteğiyle konuşmanız gerekir ve diğer ülkelerin Netflix kütüphanelerine erişemezsiniz.

Üstte, IPVanish Kodi’yi desteklemektedir ve aynı zamanda nereden göz attığınıza bakılmaksızın torrent web sitelerine erişmenizi sağlayan birkaç VPN hizmetinden biridir . Torrent hızlarının yerel bir ISS bağlantısı kullanmaktan sadece biraz daha yavaş olduğunu gördük.

IPVanish’in performansını Ookla’nın Speedtest.net kullanarak test ederken, bağlantıların her zaman anlık olduğunu, hatta ABD ve Avustralya gibi uzak yerlerde bile olduğunu fark ettik. Ancak, bu uzak konumlar arasında gezinirken tarama hızları keskin bir şekilde düştü: Londra’daki bir sunucuya bağlanmak, tarama hızında% 10’luk bir düşüşe neden oldu, ancak bir ABD sunucusuna ve Avustralya’ya geçtiğimizde bu% 60’ın üzerine sıçradı indirme hızımızın yaklaşık% 70’ini kaybettik.

Bu istikrarlı bir bağlantı olsa da: bir keresinde Avustralya ile üç saatten fazla bir süre aktif bir bağlantı bıraktık ve geri döndüğümüzde hala sorunsuz bir şekilde bağlandı.

Genel olarak IPVanish coğrafi olarak yakın olan sunucular için en iyisidir: Belçika, Fransa ve Portekiz üzerinden gezinme hızımızın sadece% 20’sini düşürdü ve İtalya’daki bir sunucuya geçince% 30’a yükseldi.

IPVanish VPN: Mobil uygulamalar

IPVanish Android ve iOS mobil uygulamaları, PC istemcisine çok benziyor ve hissediyor (bu, tüm VPN hizmetleri hakkında söyleyebileceğimiz bir şey değil). Bir ülke, şehir veya sunucuyu aynı şekilde seçersiniz – harita tabanlı bir arabirim olmamasına rağmen – ve bağlantı süreleri bir kez daha anında olur. Bağlandığınızda, yeni IP adresiniz ve konumunuzla birlikte cihaz bildirim alanınızda bir VPN simgesi görürsünüz.

İki platform arasında Android sürümünün OpenVPN kullandığı gerçeğinden başlayarak, iPhone uygulaması IKEv2’yi destekliyor. Android uygulamasında daha fazla özellik var: IPVanish’i varsayılan olarak başlatmayı ve güvenli olmayan ağlar hakkında uyarılar almayı seçebilirsiniz. Uygulama ayrıca Bölünmüş Tünel’e sahiptir, yani belirli uygulamaları VPN’yi kullanmakla kısıtlayabilir ve diğerlerini normalde yaptığınız gibi kullanabilirsiniz. Killswitch özelliği olmasa da, bunu Android’de manuel olarak ayarlayabilirsiniz – işlem, kullandığınız Android cihazına bağlı olarak değişir.

İOS uygulamasında çok fazla seçenek yok, ancak TouchID kullanarak IPVanish uygulamasının kilidini açmanıza izin veriyor. Güvenilmeyen bir ağ algılandığında VPN’yi otomatik olarak etkinleştiren, daha önce karşılaşmadığımız harika bir özellik olan Talep Üzerine Bağlan adlı kullanışlı bir özellik de vardır.

İlginç bir şekilde, Android uygulamasının bize PC istemcisinden daha yüksek bağlantı hızları verdiğini fark ettik. ABD’ye bağlanırken tarama hızımızın yalnızca% 30’unu, İtalya ve İspanya üzerinden makul bir% 17’lik hız kaybını ve Belçika’da bir sunucu kullanırken hiçbir ölçülebilir kayıp kaybetmedik.

IPVanish VPN: Fiyat

IPVanish, VPN’i satın aldığınızda okuyucularımıza özel bir teklif sundu. Bir ay için 6,34 (8 $) veya üç ay için 17,10 £ (21,59 $) ödeyebilirsiniz, bu da ayda sadece 5,70 £ (7,20 $) tutarındadır.

Ancak, en ucuz plan, bir yıl boyunca önceden kaydolmanızdır. Bu ayda 49,14 £ (62,39 $) tutar, bu da ayda sadece 4,12 £ (5,20 $) gelir ve size% 57’lik büyük bir tasarruf sağlar!

Bazı VPN’lerin aksine, IPVanish Bitcoin’i kabul etmiyor: bir kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapmanız gerekecek. Böyle ücretsiz deneme yok, ancak ne olursa olsun soru sorulmadan geri ödeme için yedi gün içinde aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. hizmeti nasıl kullandığınızı gösterir.

IPVanish, yakın gelecekte, diğer VPN hizmetlerinin çoğu için norm olan geri ödeme süresini 30 güne çıkarmayı düşündüğünü söyledi.

IPVanish VPN: Müşteri desteği

IPVanish web sitesi, birçok sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek ayrıntılı kurulum kılavuzları içerir , ancak şirket 7/24 müşteri desteği de sunar.

Destek kuruluşlarını, basit kurulum sorularından teknik protokollere kadar hizmetin farklı yönleri hakkında sorgulamaya çalıştığımızda, bazı personelin cevapları web sitesinden kopyalayıp yapıştırdığını gördük. Daha cana yakın bir yaklaşımı tercih ederiz, ancak arayabileceğiniz birçok anahtar bilginin çevrimiçi olarak mevcut olduğunu gösterir.

IPVanish VPN: Karar

IPVanish kısa menzilli bağlantılar için mükemmel bir VPN’dir. Kendi ülkenizdeki güvenli bir sunucuya veya komşu bir sunucuya göz atmak istiyorsanız, hız, güvenlik ve kullanım kolaylığı sunar.

Ayrıca, çoğu rakibin teklifinden daha fazla olan 10 cihaz sınırını ve 7/24 özel müşteri desteğini seviyoruz. Kıtalararası tarama için nispeten yavaş ve coğrafi olarak engellenen içeriğe erişmek için daha iyi seçenekler var, ancak bunlar sizin için anlaşma kırıcı değilse, ayda 3.55 £ ‘dan IPVanish çalmaktır.

IPVanish VPN: Kısa bilgiler

ayrıntılarIPVanish VPN
TemelliAmerika Birleşik Devletleri
FiyatAyda 3,55
Para iade garantisiEvet, 7 gün
Cihazlar10 eşzamanlı bağlantı
Mekanlar75+ konumda 1.300+
hızYerel olarak iyi, ılımlı yurtdışında
7/24 müşteri desteğiEvet
Netflix’e izin verildiEvet, ancak yalnızca belirli konumlar
BBC iPlayer’a izin verildiHayır
Torrent kullanımına izin verildiEvet
KillswitchEvet
Çok atlamalıHayır
DNS sızıntılarıHayır
Etkinlik günlüğüHayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir