Koronavirüs Belirtileri Nedir? Alibaba AI Sistemi

Çin teknoloji devi Alibaba son zamanlarda covid-19 (coronavirus) tanısı için bir AI sistemi geliştirdi.

Alibaba, Amazon, Microsoft, bir video oyun şirketi ve ülke çapında bir sağlık ağı gibi, her şubenin şirketin dünya standartlarında AI departmanından beslenen çözümleri ile bir araya geldi.

Nikkei’nin Asya incelemesinden (H/T TechSpot) alınan bir rapora göre, Alibaba, yeni sisteminin viral pnömoni vakalarına karşı %96 doğrulukla hastaların sandıklarının BT taramalarında koronavirüsü tespit edebileceğini iddia ediyor. Ve AI’NİN bir karar vermesi sadece 20 saniye sürüyor – rapora göre, insanlar genellikle hastalığı teşhis etmek için yaklaşık 15 dakika sürüyor, çünkü değerlendirmek için 300 görüntüden Yukarı çıkabiliyor.

AI ilk coronavirus uyarısı gönderdi, ancak tehlikeyi hafife aldı

Sistem, 5,000 teyit edilmiş koronavirüs vakalarından alınan görüntüler ve veriler üzerinde eğitildi ve Çin’deki hastanelerde test edildi. İncelemenin raporuna göre, en az 100 sağlık tesisleri şu anda Alibaba’nın AI’SİNİ kullanıyor.

Ama şehirde koronavirüsü tespit edebilecek tek önlem bu değil. Rakip Sağlık Örgütü Ping an yakın zamanda çok benzer bir sondaj sistemi duyurdu. Şirketin Akıllı şehir bölümünün eş başkanı ve baş strateji sorumlusu Geoff Kau, bir bildiri yayınladı:

Lansmanından bu yana, Akıllı Görüntü okuma sistemi 1.500’den fazla sağlık kurumuna hizmet vermiştir. 5.000’den fazla hasta ücretsiz Akıllı Görüntü okuma hizmetleri aldık. Sistem, %90’ın üzerinde bir doğruluk oranı ile yaklaşık 15 saniye içinde akıllı analiz sonuçları üretebilir.

Daha fazla çözüm daha iyi. En azından bunalmış doktorların daha iyi teşhis ve böylece daha iyi sonuçlar vermesine yardımcı olmak söz konusu olduğunda.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
32
Etiketler:
Kategori:
Teknoloji

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir