Linx 12X64 İncelemesi

İkisi bir arada dizüstü bilgisayarlar sürekli olarak büyüyor, ancak dikkat çeken cihazların çoğu oldukça pahalı. Birlikte çıkarılabilir klavye, 12,5 inç Full HD çoklu dokunmatik ekran ve yine de sadece 280 £ maliyeti olan 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar olan Linx 12X64 değil.

Ders notlarınızı almak için bir cihaz arıyorsanız, web’e göz atın ve sıkı bir bütçeniz varsa, Linx 12X64 tüm doğru kutuları işaretleyebilir.

Linx 12X64 incelemesi: Fiyat ve rekabet

Linx 12X64, Currys , Amazon ve Microsoft Store’da yaklaşık 280 £ fiyatla satılmaktadır . Onun en yakın rakibi şimdi edilebilir Asus Transformer Mini vardır £ 310 bulundu . Aynı işlemciye sahip, ancak daha küçük bir 10.1in ekrana sahip ve birlikte gelen bir stylus ile geliyor.

Fiyat skalasında Microsoft Surface 3 , başka bir 2’si 1 arada ama biraz daha hızlı Intel Atom işlemcisi, 10.8 inç ekranı ve etkileyici pil ömrü var.

İkisi bir arada tasarımı alın ve seçimleriniz önemli ölçüde genişledi. Bir alternatif HP Stream 11 olacaktır. 11.6 inçlik dizüstü bilgisayar nabzınızı atmaz, ancak sadece 220 £ için mükemmel bir seçimdir. Intel Celeron işlemci ve 720p ekrana sahip.

Linx 12X64 incelemesi: Tasarım ve yapım kalitesi

Tasarım sönük: Linx’in sert plastik kabuğu yumuşaktır ve çarpıcı alüminyum çerçeveli renkli HP Stream 11 veya Asus Transformer Mini kadar çekici değildir.

Ancak, alüminyumdan yapılmış kickstand gibi yapıyorum. Çok daha pahalı Surface Pro’da olduğu gibi kademesiz olarak ayarlanabilir ve dizüstü bilgisayarı bir masaya veya kucağınıza taşımanıza izin verir. Katlanmış olarak, tamamen düz olarak bırakabilirsiniz.

Linx’in lehine bir başka nokta, kutudaki klavye eki ile birlikte gelmesidir. Bu, tabletin ana gövdesine, tabletin altında bulunan manyetik bir şeritle bağlanır ve yazması çok rahat hisseder. Yattığında tabanda hafif bir esneklik var, ancak klavye sağlam bir yüzeye düz yerleştirildiğinde, tomurcuklanmıyor. Boşluk çubuğunun altındaki izleme dörtgeni de kullanmaktan keyif alıyor; doğrudur ve hiçbir izleme probleminden muzdarip değildir.

Dizüstü bilgisayarın sol tarafında bir USB 3.0 bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık jakı, mikro HDMI çıkışı, microSDHC / XC kart okuyucu ve şarj için kullanılan bir mikro USB bağlantı noktası bulunur. Güç düğmesi ve ses düğmesi üstte. Ve tabletin alt tarafında yanlara doğru iki hoparlör çıkıyor. Diğer bütçe 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlara kıyasla hoparlörler eşittir.

Son olarak, burada hem ön hem de arkaya bakan kameralar elde edersiniz; bunlar sadece 2 megapiksel birimlerdir, bu da onları yalnızca ara sıra video görüşmesi için yararlı kılar. Kablosuz bağlantı için dizüstü bilgisayarda çift bantlı Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.0 bulunur.

Linx 12X64 incelemesi: Ekran

Dizüstü bilgisayar, 12,5 inç 10 noktalı çoklu dokunmatik Full HD (1,920 x 1,080) IPS ekrana sahiptir. Karşılaştığım en iyi ekran olduğunu söyleyemem, ancak bu fiyata, özellikle Full HD çözünürlüğü ile oldukça iyi, çünkü HP Stream 11 gibi diğerleri sadece 720p ekran sunuyor.

1.148: 1 saygın bir kontrast oranıyla, dizüstü bilgisayar maksimum parlaklıkta 0.25cd / m2’lik etkileyici bir siyah seviyesine ulaşabilir. HP Stream 11, yalnızca 325: 1 kontrast oranıyla rekabet etmek için mücadele ediyor.

Bununla birlikte, karanlık tarafta biraz, 290cd / m2’lik bir zirve ölçülen parlaklık ile. Dizüstü bilgisayarı dışarıda gün ışığında kullanmayı planlıyorsanız bu bir sorun olabilir, ancak çoğu zaman mükemmeldir.

Bununla birlikte, renklerin gücü yoktur ve Linx, sRGB renk alanının yalnızca% 63.2’sini kaplar. Buna kıyasla, Yüzey 3 ölçülen% 97.6 sRGB’de kusursuzdur. Renk hassasiyeti de oldukça zayıf, ortalama Delta E 4.36 ve gülünç derecede yüksek maksimum 19.3. Yine de, günlük kullanım için, neredeyse kabul edilebilir. Üzerinde fotoğraf düzenleme yapabilirsiniz, sadece insanların renk doğru ekranda aynı görmesini beklemeyin.

Linx 12X64 incelemesi: Performans

Bütçe ikisi bir arada dizüstü bilgisayar olan Linx 12X64’ün performansı hiçbir zaman en güçlü değeri olmayacaktı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, düşük güçlü 1.44GHz dört çekirdekli Intel Atom x5-Z8350 işlemciye ve 4GB tarihli LPDDR3 SDRAM’a sahip.

Web’e göz atmak, hafif çoklu görev ve ofis işleri için Linx yeterli güce sahiptir, ancak birden fazla Chrome sekmesi gibi talep eden her şeyi fırlatın ve gecikmeli olduğunu göreceksiniz.

Çok platformlu CPU karşılaştırması olan Geekbench 4’ü çalıştırdım ve tek ve çok çekirdekli karşılaştırmalı değerlendirmelerinde 705 ve 2.037 puanı gördüğüne şaşırmadım. Karşılaştığım en düşük puanlı dizüstü bilgisayarlardan biri.

Oyun oynamayı da beklemeyin. GFXBench Manhattan 3.0’da ortalama 10.2 fps ve GFXBench Araba Chase’de 5.4fps ortalama kare hızları, dizüstü bilgisayarın Intel HD Graphics 400 tümleşik GPU’sunun zorlu bir şeyi uzaktan oynamak için mücadele edeceğini gösteriyor. Ancak, Hearthstone veya Solitaire gibi bir oyun oynamak sorun olmamalı.

^ Linx 12X64 incelemesi: Karşılaştırma tablosu

Bunu aynı zamanda Expert Reviews 4K medya tabanlı karşılaştırmalı değerlendirmelere de koydum. Genel olarak sadece 11 puan alan, en yavaş cihazlardan biri, ancak sırasıyla 12 ve 15 sonuçlara ulaşan Asus Transformer Mini ve HP Stream 11 ile neredeyse aynı.

^ Linx 12X64 incelemesi: Pil ömrü

Pil ömrü testimizde 7 saat 10 dakika pil ömrü biraz azdı. Karşılaştırıldığında, Asus Transformer Mini 11 saat 19 dakikaya ulaştı.

Depolama performansı çok düşkün değil. SanDisk’in 64GB eMMC’si ile Linx 12X64, AS SSD karşılaştırmasında 132MB / sn okuma ve 77MB / sn yazma hızına ulaşıyor.

Linx 12X64 incelemesi Kararı

Linx 12X64’ün yüksek performanslı bir makine olmasını hiç beklemiyordum ve bu yüzden kanıtladı, ancak Full HD ekrana ve birlikte çıkarılabilir klavyeye sahip 2’si 1 arada bir Windows 10 dizüstü bilgisayar için sadece 280 £, Linx mükemmel bir düşük maliyeti.

Sıkı bir bütçeniz varsa ve 300 sterlinin altında bir fiyata taşınabilir, çok amaçlı bir Windows 10 makinesi istiyorsanız, Linx 12X64’ü edinin. Yine de biraz daha fazlasını karşılayabiliyorsanız, Asus Transformer Mini daha iyi pil ömrü ve daha çekici bir tasarıma sahip üstün seçimdir.

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir