Microsoft Defender İOS ve Android İçin Geliyor

Günümüzde akıllı telefonlarımızın antivürüs yazılımları yetersiz kalmaya başladı. Antivirüs yazılım şirketi olan Microsoft Defender iOS ve Android yazılımları için bir süredir çalışmalar yapıyordu. Microsoft Defender önümüzdeki günlerde demo sürümü olarak RSA konferansında göstereceğini açıkladı. Microsoft Defender hali hazırda ATP (Gelişmiş Tehdit Koruması) macOS platformunda faaliyetini sürdürüyor. Linux için ise piyasaya yeni girmiş durumda.

Microsoft 365 Stratejisi

Microsoft 365 stratejisi müthiş işliyor. Bu stratejiyi Bosch firmasından esinlenildiğini düşünmekteyim. Bosch firması elektrikli otomobiller için pil üretmekte. Günümüzde üretilen birçok elektrikli otomobilin pili yani kalbini Bosch firması üretiyor. Microsoft 365 stratejisi de buna benzemekte. Yani Windows dışında macOS, Android, İos ve Linux’da da aktif rol oynamak istiyor.

Microsoft Defender çalışmalarını hızlandırdı ve 2020’nin sonlarında İos ve Android içinde yolda. Microsoft’un Android için bir güvenlik yazılımı yayınlaması gayet normal ancak olağan bir gelişme olsa da iOS için yayınlanacak güvenlik uygulamasının tam olarak nasıl bir işlevinin olacağı kafalarda soru işareti bırakıyor.  Microsoft firmasının  ios ve Android için Defender uygulamasının akıllı telefonlarımızı ne kadar koruyabilir? Bunu zaman gösterecek diyebilirim.

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
28
Etiketler:
Kategori:
BilgisayarMobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir