Microsoft Surface Laptop 2 İncelemesi

Çoğu zaman bir dizüstü bilgisayar hakkında hiçbir şikayetleri yok Uzman İncelemeleri ofislerine gelmesi değildir. Microsoft Surface Laptop 2 böyle bir laptop. Mükemmel değil, verilmiş, ama hiçbir şey değil. Bu şık Microsoft makinesinde büyük bir hata bulmak için gerçek bir mücadele ve bu çok iyi bir işaret.

Şık tasarımından ve yapı malzemelerinden, hızlı hızına ve çarpıcı dokunmatik ekranına kadar, ultra taşınabilir bir cihazdan isteyebileceğiniz her şey. Dahası, Windows 10 S’yi Windows Home 10 lehine bırakarak ilk Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayarın günahlarını canlandırıyor.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Bilmeniz gerekenler

Bu, Haziran 2017’de piyasaya sürülen orijinal Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayarın merakla beklenen (en azından bizim tarafımızdan) devamıdır. Değiştirildiği dizüstü bilgisayar gibi, Surface Dizüstü Bilgisayar 2 de 2.256 x 1.504 çözünürlüğe sahip 13.5 inç dokunmatik ekrana sahiptir.

Surface Laptop 2’nin farklı konfigürasyonları vardır – 8.Nesil Intel Core i5 veya i7 işlemci ile satın alabilirsiniz – ve fiyatlar satın aldığınız modele bağlı olarak makul olandan irrasyonel olana kadar büyük ölçüde değişir.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Fiyat ve rekabet

Öyleyse fiyatı ne kadar? Temel özellikler için 979 £ ödeyeceksiniz. Bununla, 8.Nesil Intel Core i5 yongası, 8GB RAM ve 128GB SSD depolama alanına sahip olacaksınız. 8.Nesil Intel Core i7, 16 GB RAM ve 1 TB SSD’ye sahip hat modelinin en iyisi için, 2.529 £ ‘lık bir satın alma – neredeyse öğrenci dizüstü bilgisayar malzemesi ile karşı karşıyasınız. Bu notta, Microsoft Store’daki tam zamanlı öğrencilere sunulan% 10’luk indirimi unutmayın .

Burada gözden geçirdiğim model spektrumun alt ucuna doğru oturuyor. 1,249 £ fiyatla, 1.6Ghz Intel Core i5-8250U CPU, Intel UHD Graphics 620, 8GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip. Bu olduğu gibi, Apple’ın temel özellikli MacBook 12 (2017’de piyasaya sürüldü) için aldığı tam miktar .

2017’de de incelediğimiz 1.249 £ Microsoft Surface Laptop modeliyle tamamen aynı; aynı RAM ve depolama birimiyle gelen, ancak daha eski bir 7.Nesil Intel Core i5 yongasına sahipti.

Ayrıca yeni Surface Laptop 2 ile aynı fiyat aralığında 1.099 £ değerinde Asus ZenBook 13 ve yeterince eğlenceli bir şekilde 1.249 £ ‘dan başlayan Dell XPS 13 (2018) bulunuyor . XPS 13 bir Uzman İncelemeleri favorisidir, ancak Surface Dizüstü Bilgisayar 2, bu incelemede daha sonra göreceğiniz gibi, belirli kriterlerde 1.649 £ Intel Core i7 modeline karşı kendi başına kalmayı başardı.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Tasarım

Bu güzel, şık ve hafif bir makinedir. İlk Surface Dizüstü Bilgisayar, Apple’ın MacBook Air’inin (şimdi ilgili olmak için çok eski) bir Microsoft kapağı gibi hissetti ve Surface Laptop 2 bu mirası ileri taşıyor. Tüylü 1,25 kg ağırlığında, bu, diğeriyle yazarken elinizin avuç içinde rahatça tutabileceğiniz ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar türüdür. 308mm x 223 mm x 14.5mm ölçülerinde de incedir.

Bütün gün bu dizüstü bilgisayara bakabilir ve iş arkadaşlarınızdan veya iş arkadaşlarınızdan da hayran bakışlar çekeceğini garanti edebilirsiniz. İnceleme örneğim şık platin kaplamada geldi, ancak üç renk seçeneği daha mevcut: siyah, bordo ve kobalt mavisi.

Sağlam alüminyum kasa, klavyeyi ve dokunmatik yüzeyi çevreleyen dökülme ve leke tutmayan Alcantara kumaşla güzel bir şekilde tamamlanmaktadır. Aynı malzemeyi lüks spor otomobillerin gösterge panolarında ve koltuklarında bulacaksınız.

En sevdiğim tasarım yönü menteşedir; Microsoft bir dizüstü bilgisayar açma sanatını mükemmelleştirdi. Kapalı kapak, dizüstü bilgisayarın geri kalanına herhangi bir sallanma veya harekete neden olmadan, tek bir parmaktan uygulanan hafif bir baskı ile tamamen kaldırılabilir ve açılabilir.

Çoğu dizüstü bilgisayarda, dizüstü bilgisayarın kaymasını önlemek için kapağı açarken tabanı diğer elinizle basılı tutmanız gerekir. Ama burada değil. Bu menteşe, endüstri mühendisliğinin kusursuz bir örneğidir – sadece tüm dizüstü bilgisayarlar açılmayı tatmin ederse.

Dizüstü bilgisayarın arkası, ortada zarif bir Microsoft dört kare logolu temiz, gümüş renkli bir sayfa. Her kenar kıvrımlı, pürüzsüz mükemmellik. Aynı şekilde ekranı çerçeveleyen siyah çerçevelerle. Havalandırma delikleri dizüstü bilgisayarın tabanının arkasında bulunurken, hoparlörler klavyenin ekranla buluştuğu noktada yüzeyin altında gizlidir. Şarkıları bu kadar yüksek sesle kranklayamazsınız, ancak sadece rahat bir şekilde dinliyorsanız veya bazı Netflix’i evden izliyorsanız ses kalitesi gayet iyi.

Microsoft Surface Laptop 2’de bağlantı şaşırtıcı bir şekilde sınırlıdır. Bu belki de en büyük düşüşüdür. Sağ tarafta, şarj konnektörünün manyetik olarak oldukça tatmin edici bir şekilde takıldığı bir şarj yuvası vardır.

Diğer tarafta 3,5 mm ses jakı, tek bir USB 3.0 bağlantı noktası ve mini ekran bağlantı noktası bulunur. Ve bu senin lotun. USB-C, SD kart, HDMI veya ethernet bağlantı seçenekleri olmadan 1.249 £ ‘lık bir dizüstü bilgisayar satın alsaydım, kişisel olarak biraz değişmiş hissederdim.

Daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için, tüm bağlantı isteklerinizi karşılayacak 190 £ değerinde bir Microsoft Surface Dock var. Daha taşınabilir bir şey için, herhangi bir eski USB hub yapacak, ancak dizüstü bilgisayarınızı şık zarafetiyle anında soyacaksınız.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Klavye ve dokunmatik yüzey

Microsoft Surface Laptop 2’ye yazarken Cloud Nine’deyim. Her tuşa güven verici bir sağlamlık var; parmaklarının geri bildirimleri güzel, önemli bir seyahat ve her cümleyi bir zevk haline getiren ağır bir tıklama. Gri normalde bir güzellik rengi olarak kabul edilmez, ancak platin modelinde klavye ve dokunmatik yüzey için seçilen gölge gerçekten.

Dokunmatik yüzeyden bahsetmişken, kullandığım kadar duyarlı, Windows kısayollarını keyifli bir şekilde yürütmeme izin veriyor. Siz yazarken bileklerinizin dayandığı Alcantara kumaşı ek bir lüks hissi sağlar. Daha da iyisi, üzerine bir kahve dökerseniz yıkılmaz. Uzman İncelemeleri ofisindeki hiç kimse bilgisayar kullanırken yemek yemeyi veya içmeyi hayal etmez. Asla asla.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Ekran

İlk Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayarından bu yana ekran kalitesinde küçük iyileştirmeler yapıldı. Bu, hafif övgülerle lanet gibi gelebilir, ancak orijinal Surface Laptop, o kadar büyük bir ekrana sahipti ki, iyileştirme yolunda gerçekten fazla bir şeye ihtiyaç duymadı.

Şahsen, 360 derece menteşe olmadan bir dizüstü bilgisayarda dokunmatik ekran için kullanmıyorum, çünkü dizüstü bilgisayar modunda ekrana her dokunduğunuzda kapağın sallanma eğiliminde değilim. Bununla birlikte, Surface Laptop 2’deki dokunmatik ekran mükemmel, en ince hareketlere cevap veriyor. Bununla birlikte, incelemiyor olsaydım, bir belgeyi veya web sayfasını kaydırmaktan başka bir şey için dokunmatik ekranı kullanmazdım.

Ekran, ayrıca 100 £ karşılığında satılan Microsoft Surface Pen ile uyumludur . AWOL’a gitmesini önlemek için dizüstü bilgisayarın tabanına – dokunmatik yüzeyin hemen altına – veya sağ tarafa manyetik olarak yapışan güzel, sağlam bir kalem.

Ekran çözünürlüğü, 3: 2 en boy oranıyla aynı 2.256 x 1.504 olarak kaldı ve bu da gayet iyi. Çoğu zaman bir dizüstü bilgisayar üreticisi biraz daha fazla para için daha yüksek ekran çözünürlüğü seçenekleri sunacak ve Microsoft’un bunun için gitmediğine şaşırdım. Ancak yine de, ekran harika görünüyor. 4K içeriği izlemek istiyorsanız, 13,5 inçlik bir dizüstü bilgisayar zaten bunu yapacak cihaz değildir.

Renk ölçümleri üzerine. Önceki Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar,% 95.6’lık bir sRGB gam gamı ​​üretti. Aşılmamalı, Surface Laptop 2% 96 yönetiyor. Renk doğruluğu ile daha da büyük adımlar attı, ancak selefinin 1.41’inde belirgin bir iyileşme olan 0.85’lik ortalama bir Delta E skoru elde etti. Genel olarak, ekran canlı ve canlıdır ve sayılar bunu arttırır. Ekran parlaklığı 334.6 cd / m2’de iyi; bu kullanılabilir, ancak açık havada kullanırken veya güneşli bir günde bir pencerenin yanında otururken bir parlama dokunuşu olacaktır.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Performans ve pil ömrü

Intel’in 8.Nesil i5’i, Surface 2’nin karşılaştırmalı değerlendirmelerimizde orijinal Surface Dizüstü Bilgisayarı geçmesine yardımcı oldu. CPU’nun görüntü düzenleme, video düzenleme ve çoklu görev hızlarını bir araya getiren 4K hız testimizde (ekran çözünürlüğü ile ilgili değil), Surface Laptop 2 toplam 84 puan elde etti – ilk Yüzeyin 49’unu iyi bir şekilde çarptı dizüstü bilgisayar.

Asus ZenBook 13 de aynı Intel Core i5-8250U işlemciye sahip olmasına rağmen Surface Laptop 2 tarafından yerini aldı. Aslında, Surface Laptop 2, aynı testler sırasında bir Intel Core i7 yongasını paketlediğini düşünerek, 96 puan alan Dell XPS 13 (2018) ‘in çok da gerisinde değil.

Surface Laptop 2’nin fiyatı göz önüne alındığında okuma ve yazma hızları fazlasıyla yeterli. AS SSD yazma yeteneği Dell XPS 13’ünkine kabaca eşit olsa da, Asus ZenBook 13’ün 476’sına kıyasla 629.1 okuma hızıyla ilerledi. Hiçbiri çok düşkün değil. Ancak ne Microsoft ne de Asus, Dell XPS 13’ün 512GB PCIe deposunun inanılmaz hızlı 2.224 AS SSD okuma hızı ile eşleşmiyor.

Oyun açısından, Surface Laptop 2 yetkin, ancak şaşırtıcı değil. Yukarıdaki grafik, GFXBench Manhattan testleri sırasında her dizüstü bilgisayarın ortalama fps değerini göstermektedir. Surface Dizüstü Bilgisayar 2, Dell XPS 13 ile aynı olan Intel UHD Graphics 620 iGPU ile donatılırken, Asus ZenBook 13 bir Nvidia GeForce MX150 ile kutsanmıştı. Tabii ki, kare hızını etkileyen diğer faktörler de var, bunlar arasında işlemci şefi. Surface Laptop 2’nin hafif oyunlar için iyi olduğunu söyleyelim, ancak ciddi rakipler Intel Core i7 yapılandırmasını isteyeceklerdir.

Microsoft Surface 2’nin parlak zırhında bir parça daha var ve bu pil ömrü. Standart video oynatma pil testimiz sırasında, 7 saat 7 dakika sonra güç tükendi Bu, orijinal Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayardan çok daha kısa bir hal, bu da 10 saat 42 dakikaya ulaştı. Microsoft, Surface Laptop 2’de 14 saatten fazla pil ömrü vaat etti, ancak gerçekçi bir şekilde, bunu yalnızca muhafazakar kullanımla elde edebilirsiniz. Uzun mesafe seyahat ediyorsanız, bir güç bankası getirmek veya bir priz bulmak isteyeceksiniz.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Windows 10 Home

Muhtemelen, Windows 10 S hakkında ezici bir olumsuz geribildirim dalgası nedeniyle, Microsoft Windows 10 Home’da Surface Laptop 2’yi çalıştırmaya karar verdi. Meslektaşım Nathan’ın ilk Microsoft Windows Dizüstü Bilgisayarında tanıtıldığı bu Diet-Windows işletim sistemi hakkında çok sayıda şikayeti vardı.

Windows 10 S’de, Windows Mağazası, Microsoft tarafından önceden onaylanmayan ve makinenin yeteneklerini ciddi şekilde sınırlayan uygulama indirmelerini kısıtladı. Satın aldıktan sonraki ilk yıl için, sahipler Windows 10 Pro’ya ücretsiz yükseltme seçeneğine sahipti – içtenlikle hepsinin yaptığını umuyorum. Neyse ki, Microsoft Surface Laptop 2 varsayılan olarak Windows 10 Home ile birlikte gelir ve kesinlikle adının önerdiği rahat aşina olma duygusunu çağırır.

Microsoft Surface Laptop 2 incelemesi: Karar


Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar 2, yalnızca düşük pil ömrüne ve onu tutan sınırlı bağlantı bağlantı noktalarına sahip, neredeyse mükemmel bir ultra taşınabilir dizüstü bilgisayardır. Tasarımı hem işlevsel hem de estetik açıdan kusursuz ve performansı Dell ve Asus’un büyük isim rakipleriyle orada. Tabii, pahalı, ama kalite için ödeme yapıyorsunuz – Surface Laptop 2 çok arzu edilen bir cihaz.

Özetle: Saklayabilir miyim, Microsoft?

Temel özellikler
İşlemciIntel Core i5-8250U
Veri deposu8GB
Bellek yuvaları (boş)Hayır
Maksimum bellek8 GB (16 GB yapılandırma mevcut)
boyutlar308 x 223 x 14,5 mm
Ağırlık1.25kg
Ses3,5 mm ses, Dolby Audio ‘Omnisonic’ hoparlörler
İşaretleme aygıtıDokunmatik yüzey, dokunmatik ekran
Görüntüle
Ekran boyutu13.5in
Ekran çözünürlüğü2.256 x 1.504
Dokunmatik ekranEvet
Grafik adaptörüIntel UHD Grafik Kartı 620
Depolama
Toplam depolama alanı256GB
Optik sürücü tipiN / A
Limanlar ve genişletme
USB bağlantı noktalarıx1 USB 3.0
BluetoothEvet
Kablosuz: IEEE 802.11
Hafıza kartı okuyucuHayır
Diğer portlarMini ekran bağlantı noktası, Surface Connect bağlantı noktası
Çeşitli
İşletim sistemiWindows 10 Ana Sayfası
İşletim sistemi geri yükleme seçeneğiWindows geri yükleme

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir