PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak ?

PlayStation 5 Geliyor!

Oyun severlerin merakla beklediği playstasion 5 için geri sayıma geçilmiş durumda. Yeni nesil oyunların oynanacağı, yeni nesil kolların çıkacağı playstasion 5 ne zaman çıkacak? Sony’nin yeni nesil konsolu playstasion 5 ne zaman çıkacak ?

Playstasion 4 çıkalı çok uzun zaman oldu. Tam tamına 7 yıl! Şuan oynanan yeni nesil oyunları playstasion 4 ile oynamaktayız. Playstasion 4 2013 yılının son çeyreğinde çıkmıştı. Playstasion 4 ve Xbox One satışa sunulduktan sonra; 4K teknolojisi hızla yaygınlaşmıştı ve Sony yeni bir teknoloji olarak Playstasion 4 Pro’yu oyun severlere sunmuştu. Yani bugün kullandığımız teknoloji 2013 yılından kalma diyebiliriz kaba bir tabirle.

Geçmişte oyun konsolları  slim ve ultra slim versiyonları çıkıyordu. Günümüzde 4K teknolojisi oyun alanında lider olan Sony ve Microsoft ara nesil kollar geliştirmişti.

Playstasion 5 Vakti Geldi

Playstasion 5 çıkış tarihi, playstasion 5 özellikleri merak konusu olmuştu. Günümüz yeni nesil oyunlarında playstasion 4 ve Xbox One yetersiz kalmakta ve oyunlar da kasmalar olmakta. Örneğin Assassin’s Creed Odyssey’i Playstasion 4 oynandığında yükleme(loading)ekranının çok fazla zaman aldığı ya da kasmalar olduğunu (lag girme vs.) söyleyebiliriz. Playstasion 5’in zamanı geldi de geçiyor!

Peki Playstasion 5 ne zaman çıkacak?

Playstasion 5 Çıkış Tarihi

Playstasion 5 çıkış tarihi için 2020 yılının son çeyreğini bekleyeceğiz. Playstasion 4 çıkış tarihi muhtemelen avrupada ekim veya kasım ayında olacak. Türkiye’ye gelmesi ise aralık ayını bulabilir. Sony, E3 2020 etkinliğine katılmayacak. E3 2020 etkinliği yerine Sony, kendi firmasının bünyesinde özel bir etkinlik düzenleyecek. Sony, düzenleyeceği bu etkinlikte; yeni nesil oyun konsolu, yeni nesil oyunlarını tanıtacak. Bu etkinliğin tarihi tam olarak bilinmiyor. Tahmini olarak mart-haziran ayında olacak gibi duruyor.

Playstasion 5 Fiyatı ?

Sony’nin, teknolojinin son harikası olarak tanıtacağı Playstasion 5 fiyatı merak konusu oldu. Playstasion 5 için bazı resmi olmayan fiyatlar mevcut fakat resmi bir fiyat etiketi henüz oyun severlere sunulmadı. Resmi olmayan raporlara göre Playstasion 5 fiyatı 500 dolar olması bekleniyor. Avrupa’da 500 dolara satılan bir ürün Türkiye’de güncel dolar kuruyla, vergileriyle birlikte 4.500 TL-5.000 TL arasında satılıyor. Avrupa’da 1000 dolara satılan bir iPhone, Türkiye’de 10.000 TL’ye satılmakta.

Playstasion 5 Türkiye fiyatı, uygun olmayacağını üzülerek sizlere bildirmek zorundayım. Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz bunun en büyük sebeplerinden biri. Temennimiz dolar kurunun önümüzdeki aylarda düşmesi ve Playstasion 5 fiyatının TL cinsinden düşmesi olacak.

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir