Tesla, Cybertruck Üretimini ABD’De Yapacak

Tesla, CEO Elon Musk’un “herhangi bir kamyonetin en büyük vuruşu” olan Cybertruck’u inşa etmek için bir yer arıyor. Ve düşündüğü en az bir şehri biliyoruz. 

Salı günü geç saatlerde Musk, Tesla araba bitkileri olarak adlandırılan bir sonraki Gigafactory hakkında tweet attı ve nereye dayanacağı hakkında genel bir ipucu verdi. 

Konuyu bilen bir kaynak, Nashville’in düşünülen yerlerden biri olduğunu belirtti, ancak Tesla’nın nihai bir karar almadığını vurguladı. Şirketin ne zaman bir yer seçeceği konusunda net bir zaman çizelgesi yoktur. 

Musk, fabrikanın East Coast teslimatları için Model Y üretimine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. Model Y, yaklaşık 40.000 $ ‘dan başlayan ve 80.000 $’ lık Model X SUV’dan çok daha ucuz başlayan kompakt SUV.

Nashville bölgesi Tesla’nın bir sonraki EV fabrikası için mantıklı. Tennessee, özellikle aküler ve elektrikli araçlar söz konusu olduğunda otomobil endüstrisi için bir merkez haline geldi. Hem Volkswagen hem de Nissan oradaki tesislere yatırım yaptı. Musk’ın işaret ettiği gibi, Doğu Kıyısı’na da yakın. 

Tesla, geçen yıl Gigafactory Şangay tesisinin inşaatını bitirdi ve bu yılın başlarında bir Alman fabrikasında temelini attı. Tennessee Gigafactory, Nevada’daki fabrikalarla birlikte ABD’deki üçüncü Tesla fabrikası ve CA, Fremont olacak.

İZLE: Tesla’nın Gigafactory Berlin’i mahkeme çevre sorununu reddettiği için bir adım

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
54
Kategori:
Otomobil

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir