Tesla Model S ve Model 3’ü Güncelledi

Tesla Model S ve Model 3’ü Güncelledi

Elon Musk’ın büyük yatırımlar ile açtığı Tesla firması gün geçtikçe daha fazla ilgi görmeyi başladı. Elektrikli otomobilde yeni bir çağ açan Elon Musk’ın firması Tesla daha önce çıkardığı Model S ve Model 3 otomobillerini güncelledi. Model S tam dolu şarj ile 600 km yol alabiliyordu. Yeni güncelleme ile 627 km yol alabilecek. Model 3 ise daha önce 527 km yol alabilirken; yeni güncelleme ile 564 km yol alabilecek. Yenilikler hakkında detaylı yorumlar henüz gelmedi.

Gelen yeniliklerden biri de otomobillerin tekerlerinde oldu. Yeni güncelleme ile tekerler artık 19 oluyor. Eskisine nazaran daha aerodinamik bir yapıda olacağı şeklinde yorumlandı. Yeni güncelleme ile tempest jantlar daha düz. Bu sebeple aerodinamik yapısı araçların daha avantajlı olacağı şeklinde yorumlanıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı açıklamalarda merakla beklenen yazılım güncellemesinin de yakın zamanda ücretsiz olarak yapılacağını belirtti. Açıklamalarına devam eden Elon Musk yeni araçlarda artık daha fazla tekerlek ve lastik seçeneklerinin artacağını belirtti.

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir