WiFi Nasıl Hızlandırılır? İnternet Hızı Arttırma Yöntemleri

Koronavirüs nedeniyle evde kalmak için kaliteli internet hizmeti her zamankinden daha önemlidir. İster WiFi’nizi ister iş için kullanın, ister akış ve oyun oynama ile aklı başında kalmak için, kablosuz internetten en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Ne yazık ki, hayat her zaman böyle çalışmaz. Evinizdeki WiFi düzenli olarak çalışıyorsa veya hiç iyi değilse, yapabileceğiniz hiçbir şey yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Bu doğru değil. Ne kadar para harcamak istediğinize bağlı olarak, WiFi durumunuzu oldukça kısa bir sürede iyileştirebilirsiniz.

Para harcamak istemeseniz bile, şu anda yakalanan WiFi’nizi düzeltmek için atabileceğiniz bazı adımlar var. 

Ücretsiz olarak yapabileceğiniz şeyler

Yönlendiricinizi açıkta tutun ve bu ethernet bağlantı noktalarını kullanın.
Yönlendiricinizi açıkta tutun ve bu ethernet bağlantı noktalarını kullanın.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, WiFi yalnızca işlevsel bir yönlendiriciniz varsa çalışır. Ancak bir yönlendiriciyi hiçbir yere koyamaz ve en yüksek performansı bekleyemezsiniz. İşlerin bu şekilde çalışması güzel olurdu, ancak kablosuz sinyallerin sadece kendi başlarına yapabileceği bir dünyada yaşıyoruz, bu yüzden onlara olabildiğince yardımcı olmalıyız.

Yönlendiriciniz bodrum katınızda mı, dolapta mı, yoksa genellikle kullandığınız cihazlardan uzakta mı? Öyleyse, düzeltmeyi düşünün. Yönlendiricinizin olabildiğince merkezi bir konumda olması gerekir. Bunun her zaman kolay olmadığını anlıyorum; Modemim uzun bir dairenin en ucunda çünkü kablonun olduğu yer burası. Bununla birlikte, etrafta uzun bir ethernet kablonuz varsa, çalıştırabilirsiniz.

Yapamasanız bile, yönlendiriciyi yükseltilmiş bir konuma getirerek ve kullandığınız cihaz arasında açık hava olduğundan emin olarak sinyalinizi geliştirebilirsiniz. Eğer yardım edebilirseniz yere koymayın. Duvarlar, özellikle kalın duvarlar da kablosuz sinyaller için cehennem olabilir. Yönlendiriciye yakın diğer elektronik cihazların da sinyali kesmesi mümkündür. 

Genel olarak, yönlendiriciyi diğer cihazlardan uzak tutun, sinyalin çok fazla duvardan geçmesine izin vermeyin ve olabildiğince yüksek tutun. Elbette, WiFi’ye bağladığınız cihaz sayısını da her zaman sınırlamayı deneyebilirsiniz. Bütün bu şeyler yardımcı olmalı.

Ücretsiz olarak yapamayacağınız, ancak çok yardımcı olabilecek şeyler

Google Nest Wifi, İnternet menzilinizi önemli ölçüde artırabilecek bir yönlendirici / ağ sistemidir.
Google Nest Wifi, İnternet menzilinizi önemli ölçüde artırabilecek bir yönlendirici / ağ sistemidir.

Sorun basit yönlendirici yerleşiminden daha ciddi olabilir. İçinde bulunduğumuz mevcut durum göz önüne alındığında bu gerçekten berbat olurdu, ancak araçlarınız varsa, cüzdanınızı açarak berbat WiFi’nizi düzeltmek için atabileceğiniz bazı adımlar var.

Ucuz uçta, bazı ethernet kabloları alabilir ve olabildiğince çok cihazınızı bağlamaya çalışabilirsiniz. Bunun rahatsız edici olduğunu ve her zaman kablo karmaşasına yol açacağını fark ettim . Yine de, sinyal sorunlarınız varsa, cihazınız ve yönlendiriciniz arasında doğrudan bir bağlantı, şeylerin dengelenmesine yardımcı olmalıdır.

Yukarıdakileri denedikten sonra zekâ sonunda olanlar için sadece yeni bir yönlendiriciye ihtiyacınız olabilir. PCMag’deki arkadaşlarımız şu anda mevcut en iyi yönlendiricilerin bazılarını topladılar , hem fiyat hem de performansı akılda tutarak. Yaklaşık 60 $ için bu yönlendiriciyi D- Link’ten alabilir veya daha pahalı bir seçenekle savunulabilirsiniz. 

Yeni bir yönlendirici almaya başlarsanız, çok sayıda ethernet bağlantı noktasına sahip olduğundan emin olun. Sınırlı sayıda bağlantı noktasına giren ve çıkan kabloları karıştırmak istemezsiniz. Ayrıca, baktığınız bir yönlendirici “WiFi 6” sertifikalı ise, bunu bir artı olarak düşünün! Daha fazla cihaz desteklediğinden, yalnızca gelecekte size yardımcı olacak daha yeni ve daha hızlı bir WiFi standardıdır.

Belki iyi bir yönlendiriciniz var, ancak tüm evinizi kendi başına kapsamıyor. Bu, mesh WiFi sistemlerinin veya WiFi genişleticilerinin devreye girdiği yerdir . Bunlar, yönlendiricinizin WiFi sinyaline kilitlenebilen ve daha zayıf, ancak yine de evin farklı bir bölümünde kullanılabilir bir versiyonunu kullanabilen düzgün küçük aletlerdir. Biraz pahalı, ama geçen yıl Google Nest Wifi inceledim ve aksi takdirde WiFi düşmanca bir daire karşılamak için mükemmel bir yol olarak buldum.

Sinyal gücünüz iyi ancak hız bir sorunsa, gitmenin bir yolu daha iyi internet için ödeme yapmaktır. Umarız kimse bunu şu anda yapmak zorunda değildir, ancak seçenek oradadır. Şu anda hangi hızlar için ödeme yaptığınızı ve hız artışı sağlamanın mümkün olup olmadığını öğrenmek için ISS’nize danışmanız gerekir.

Umarım, önerdiğimiz hilelerin bir kombinasyonu yardımcı olacaktır. Parmaklar geçti. 

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
10
Kategori:
Teknoloji

Tüm Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir