Yeni Xbox Ne Zaman Çıkacak?

Xbox Series X

Xbox yöneticisi Phil Spencer’a göre, XSX etkileyici bir 12 teraflop GPU performansına sahip olacak, “Xbox One X‘in iki katı ve orijinal Xbox One’ın sekiz katından fazla”. Kısaca oyunların daha güzel ve daha gerçekçi görünmesini sağlayacak donanım hızlandırmalı ışın izleme ve Değişken Hız Gölgelendirme (VRS) de olacak. Spencer ayrıca SSD depolamanın eklenmesiyle “oyun oynamanın neredeyse her yönü geliştirildi” diyor.

Donanıma ek olarak Microsoft, XSX’e birkaç yazılım avantajı getirdiğini açıkladı. Bununla, bıraktığınız yerden hemen başlayarak, askıya alınmış durumlarda birden fazla oyun tutabilirsiniz.

Şimdiye kadar, piyasaya çıkacağımızı bildiğimiz tek kişi Halo Infinite, yani zavallı yaşlı Usta Şef, şirketin umutlarını ve hayallerini güç zırhlı omuzlarında bir kez daha taşımak zorunda kalacak. Açıklamanın son bölümünde Spencer, XSX’in önceki tüm Xbox oyunları nesnelerine veya en azından Xbox One’da zaten mevcut olanlara geriye dönük olarak uyumlu olacağını doğruladı, en azından bol miktarda oyunumuz olacağını biliyoruz. Bu açıdan oynamak zevkli olacak yeni xbox.

Burada önemli bir merak konusu da fiyat. Sony‘nin PlayStation 5’e Microsoft‘un XSX’leri açıklayana kadar bir fiyat vermeyi beklediği düşünüldüğünde, bu Microsoft’un lehine bir hareket olabilir. Kısaca kazan kazan politikası. Böylelikle hem Microsoft hem de Sony kazanmış olacak. Hala XSX’in yüksek fiyat etiketine sahip olmasını haklı çıkarmak için biri daha düşük bir fiyat için bunun daha düşük özellikli bir versiyonu olan iki yeni xbox konsolu olabileceği ihtimalini göz ardı etmiyorum.

Bundan bahsetmişken, Sony’nin ne halt yaptığını bilmiyorum. Açıkçası bir konsolun diğerinden önce açıklanması gerekiyor, ancak XSX’in PlayStation 5’i hemen hemen her gösterime hazırlayacağını düşünmüyordum. Söylentiye göre Sony, aslında bu yılki Oyun Geliştirici Konferansı’nda konsolunu açmayı planlıyor, ancak coronavirüs korkularından geri döndüğü için, tam olarak ne zaman göreceğimizi söylemiyor.

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
35
Kategori:
Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir